Program İndir & İnceleme

3 Tane Kod Editör Programı Ücretsiz

Yazılımcılar olarak, bazen not defteri veya wordpad kodlamalarımız için yetersiz kalabiliyor. Bu durumda işimize yarayacak başka editör programları aramaya başlıyoruz. Bu yazımızda sizi kod editör programı arama derdinden kurtarıp en iyi 3 editör programını inceleyeceğiz.

Aslında kod yazmayı biliyorsanız neyi kullandığınızın pek bir önemi yoktur. Ancak bazen bizde çalışırken estetik görünüm, hızlı ve yardımcı bir program ararız. Bu yüzden bazı firmalar “kod editör” başlıklı bir takım programlar üretiyor. Ve listeyi görünce bugüne kadar wordpad’i kullandığınız için kendinize kızacaksınız. Çünkü hepsi birbirinden güzel programlar. Hemen başlayalım!

Brackets

İlk olarak belirtmeliyim ki bende bu yazılımı kullanıyorum. Şık görünümünün yanı sıra çok kullanışlı bir kod editörü. Ayrıca bilgisayarınıza Mac kullanıyormuşsunuz havası katıyor. Çok fazla özelleştirmeye sahip. HTML ve CSS kodlamalarında 1 numaralı yardımcınız olabilir. Ücretsiz edinebilirsiniz.

Brackets Arayüzü
Brackets Arayüzü

Atom

Birçok yazılımcı tarafından tavsiye edilen, ortak bir çalışma alanı oluşturabileceğiniz Atom, tam bir kod editörü. Ancak bazı kullanıcılar uygulamanın yavaşlığından şikayetçi durumda. Yine de denemeden bilemezsiniz. Ücretsiz bu programı kullanabilirsiniz.

Atom Arayüzü
Atom Arayüzü

Sublime Text 3

Kod editör programlarının kralı kabul edilen Sublime Text 3’ü en sona bıraktım. En iyi yazılımcılar tarafından kullanılan, performans açısından full+full olan, şık görünümü ve bir çok özelleştirilebilir seçeceği olan Sublime, binlerce eklentiye sahip. Bu programla yazamayacağınız kod yok! Ücretsiz indirebilirsiniz ancak bazı yükseltmelerde belli bir ücret istiyor. (80$-100$)

Sublime Text 3 Arayüzü
Sublime Text 3 Arayüzü

Tabii ki daha bir çok kod editör programı bulunuyor. Mesela en çok kullanılan programlardan bazıları:

  • Visual Studio Code
  • Notepad++
  • Coffeecup
  • SynWrite
  • Coda
  • UltraEdit
  • KompoZer

Bunların dışında kullandığınız başka bir editör programı bulunuyorsa aşağıdan yorum yaparak belirtebilir, bizleri de bilgilendirebilirsiniz 🙂

Yazının başında da belirttiğim gibi, yazmayı bildikten sonra, diğer özellikler sadece teferruat. Ancak öğrenme aşamasında yukarıda verdiğimiz bazı programlar gerçekten işinize yarayabilir. Denemekten zarar gelmez.

Yazımızın sonuna geldik. Siz yukarıdaki kod editör programlarından birini kullandınız mı? Sorularınızı ve görüşlerinizi hemen aşağıdan yorum yazarak belirtmeyi unutmayın!

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top