Program İndir & İnceleme

3D Modelleme Programları Kullanımları

Eskiden oyunlarda, animasyonlarda 2 boyutluydu. Ancak teknolojinin gelişmesiyle 3 boyutlu oyunlar ve animasyonlar hayatımıza girdi. Tabii ki bu 3D modellemeler basitçe yapılmıyor. Bunları hazırlamak için profesyonel programlar ve eğitimler gerekiyor. Ayrıca bunların yanında ücretsiz kendinizi de geliştirebileceğiniz modelleme programları da bulunuyor. Bu yazımızda hem ücretli hem de ücretsiz 3D modelleme programlarını inceleyeceğiz.

3D Modelleme

Sayısız 3D modelleme programı bulunuyor. Hepsi birbirinden ayrı özelliklere ve dinamiklere sahip. Tabii ki, ücretsiz programlar daha az özellik sunuyorlar. Şimdi sizlerle ücretli ve ücretsiz olan en iyi 5 modelleme programına bakacağız.

1) Cinema 4D

Hem profesyonel hem de amatör kullanıcılar için elverişli olan bu yazılım, birçok oyununun ve animasyonun yapımında kullanıldı. 3D modelleme konusunda kendinizi geliştirmek ve bu sektöre giriş yapmak istiyorsanız Cinema 4D tam olarak size göre. Deneme sürümü bulunsa da, bu sektörde ilerlemek istiyorsanız ücretli sürümü almanız şart. Fiyatı 1000$ civarında.

Cinema 4D

2) Maya

Autodesk firmasına ait olan Maya, özellikle günümüz filmlerinde en yaygın olarak kullanılan 3D modelleme programı. Filmlerin görsel efektleri hangi programlar ile yapılıyor? adlı yazımızı okuyarak bu program hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Maya 3D

3) Blender

Ücretsiz olarak kullanılabilen bu yazılım profesyonel şekilde 3D modelleme yapmanıza izin veriyor. İsterseniz hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz ancak her programda olduğu gibi bunun da eğitimini almanız gerekiyor.

Blender 3D

4) ZBrush

Animasyon veya film efektlerinden ziyade 3 boyutlu resimler oluşturmanıza yarayan ZBrush, heykeller üretmenize ve bunları basmanıza yarıyor. Ücretsiz deneme sürümü olsa da, bu programı profesyonel bir şekilde kullanmak için ücretli sürümü almanız gerek. Fiyatı 800$civarında.

ZBrush

5) Modo

3D modelleme, animasyon hazırlama, oyun hazırlama gibi amaçlara hizmet eden Modo, çok gelişmiş dinamiklere sahip bir yazılım. Diğerlerine nazaran daha ucuz olsa da oldukça iyi özellikler sunuyor. Tabii ki bir Maya değil ancak, gün geçtikçe gelişiyor ve değerini arttırıyor. Fiyatı 50 Pound civarında.

Modo 3D

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top