Web Araçları

Adsense’de Çöp Reklamları Bulma Yöntemi!

Sitenizde yayınlanmasını istemediğiniz reklamlar (sitenizin içeriğine uyuşmayan ve istemediğiniz tarz) çıkabiliyor ve siz bunları bulmak için çok uğraşıyorsanız sizlere düşünüp denediğim ve işe yarayan basit ama kullanışlı bir yöntemden bahsedeceğim.

Siteniz oyun, video, forum, özgün bir konuya ait vb ise bu istemediğiniz tarz google adsense reklamları açıkabiliyor ve yakalamanız zor oluyor bazen de. Bu reklamlar ziyaretçiyi de rahatsız edebilen reklamlar olabiliyor. Bazı çözüm yolları vardır fakat bahsedeceğim yol kolay ve kullanışlı bir yoldur. Hem kazancınız artabilir hem site kalitenize katkıda bulunacaktır. Çoğu webmaster sitesini geze geze sayfa değiştire değiştire bu reklamları yakalamak ve bulmak için uğraşır. Bahsedeceğim yöntem ile işleminiz hızlanacaktır.

Reklamları bulmak için sitenize istemediğiniz tarzdaki konulara ait ilgili sayfalar atın. Örneğin siteadi.com/istenmeyen-tarz-konu-1.htm, siteadi.com/ask-mesk-iliski.htm gibi. Bu sayfalara içerik, yazılar ve ilgili konuyla ilgili bilgiler ekleyin fakat güzel bilgiler ekleyin (spam kelimeler doldurarak site kalitenizi düşürmeyin Google’ın gözünde.) Bu sayfalara sitenizde kullandığınız reklam formatlarını düzenli bir şekilde dizin. Bu sayfaları açtığınızda büyük ihtimalle çöp sitelerin reklamı dizilmeye başlayacaktır. Siz de uğraşmadan oradan seçerek linkleri engelleyebilirsiniz.

Sayfanızı 15-20 dakikada bir yenileyerek yeni istemediğiniz tarzdaki konulara ait siteleri bulur ve engellersiniz. Bu sayede sitenizde çıkan ve zorlukla veya uğraşarak yakalayabildiğiniz siteleri kolaylıkla yakalayabilir ve engelleyebilirsiniz. Hem reklam kaliteniz hem de ziyaretçinin hoşlanmadığı tarz reklamları engelleme size avantaj sağlayacaktır.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top