Mobil

Android için 7 Manuel Kamera Uygulaması

Üreticiler telefon kameralarına çok önem vermeye başladı. Sonuç olarak, akıllı telefonlar son derece iyi kameralara sahip. Ancak, yerel kamera uygulamalarının çoğu otomatik modda fotoğraf çeker ve kullanıcıların kamera ayarları ile oynamasına izin vermez. Akıllı telefonlar otomatik modda harika resimler çekerken, manuel kontroller ile fotoğraf çekmeyi başka bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

Birçok üçüncü taraf uygulaması, kamera ayarlarını manuel olarak kontrol etmenizi sağlar. Android cihazınızda bu manuel kamera uygulamalarını kullanarak beyaz dengesi, ISO, deklanşör hızı, pozlama vb. ayarları yapabilirsiniz.

Bu yazıda, Android için 7 harika manuel kamera uygulamasını el ele aldık. Bu uygulamalar, parmaklarınızın ucunda manuel kontroller gibi DSLR’lar içeriyor.

1. CAMERA FV-5 LITE

DSLR ayarlarına aşina iseniz, Camera FV-5 Lite uygulaması benzer bir kullanıcı arabirimi (UI) sağlar. İlk ekrandaki tüm gerekli seçenekleri alırsınız. Ayarlarda hiçbir şey gömülmez.

Bu uygulama ile ISO, ışık ölçüm modunu, netleme modunu ve beyaz dengesini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca zaman aralıklarını ve zaman kontrollü resim dizilerini de oluşturabilirsiniz. Program ve hız öncelikli modlara ek olarak, manuel obtüratör hızını ayarlayabilir ve canlı histogramı görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama ayrıca EXIF ​​ve XMP meta verilerini desteklemektedir. Ayrıca, Otomatik odaklama, makro, dokunma netleme ve sonsuz odaklama modları gibi çoklu odak modlarına da sahip olursunuz. Kaliteye gelince, JPG sıkıştırma kalitesini ve kayıpsız PNG görüntülerini de değiştirebilirsiniz.

Kamera işlevlerini ses tuşlarına atamak isterseniz, uygulama aynı şeyi yapmanıza da olanak tanır. Organizasyon söz konusu olduğunda, uygulama özelleştirilebilir dosya adları, depolama yerleri, dosya biçimi vb. gibi tüm şeyleri almanızı sağlar.

Tüm bu özellikleri ücretsiz uygulamada alsanız da, Lite sürümü, çözünürlüğü 3,1 MP’ye sınırlar. Tüm cihaz çözünürlüklerinin kilidini açmak ve RAW yakalamayı etkinleştirmek için, $3 ücreti olan premium varyantı satın almanız gerekir.

2. OPEN CAMERA

Open Camera tüm manuel kamera kontrollerini içerir. Tüm özellikleri ücretsiz olarak alabileceğiniz açık kaynak kodlu bir uygulama. Uygulama içi satın alımlar veya reklamlar yok.

Açık Kamera neredeyse tüm Camera FV-5 Lite özelliklerini sunar. Beyaz dengesi, ISO, pozlama telafisi / kilit, sahne modları vb. gibi temel kontrolleri elde edersiniz.

Ayrıca, uygulama bir ses komutu veya ıslık gibi bir ses ile fotoğrafları yakalamak için güzel yollar sunuyor.
FV-5 Lite uygulamasına benzer şekilde, yapılandırılabilir ses tuşları ve görüntüleri nereye kaydedeceğinizi seçme yeteneği elde edersiniz.

Resimlerinize tarih, zaman damgası ve konum koordinatları gibi başka şeyler de ekleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca, zamanlayıcı, seri çekim modu, HDR ve tek bir dokunuşla fotoğraf çekmenizi sağlayan bir widget’ı da destekler.

3. FOOTEJ CAMERA

Diğer iki uygulamanın aksine, Footej Camera çok fazla manuel kontrol sağlamaz. Ancak, sunduğu her şey temiz bir kullanıcı arayüzünde mevcut. Ancak, bu düzgün görüntüyü elde etmek için, tüm manuel seçenekler üç noktalı menü simgesinin altında bulunur ve işlemi biraz daha uzatır.

Footej Camera, pozlamayı, zamanlayıcıyı, ızgaraları, birden çok fotoğrafı ve sahneyi destekler. Ayrıca GIF ve yavaş hareket eden videolar da oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak, uygulama RAW formatını ve video kaydı sırasında anlık görüntü alma özelliğini de destekler.

4. PROSHOT

Eğer biraz ücret ödeyecek olursanız, kesin olarak ProShot iyi bir seçim olur. Bir DSLR kamera kullandığınızı hissetmenizi sağlayan son derece havalı manuel özellikler sunar. ISO, deklanşör hızı, beyaz dengesi, sahneler gibi normal kontroller dışında, uygulama ayrıca RAW’da çekim yapma olanağı sunar.

Çözünürlük ve en boy oranı modlarını bile seçebilirsiniz. Canlı histogram özelliği ile birlikte, uygulama aynı zamanda sonsuz deklanşör ve canlı önizleme ile bir Işık Boyama modu ile birlikte geliyor.

Buna ek olarak, bu uygulamada JPEG kalite kontrolü, gürültü azaltma ve manuel odaklama desteği de elde edersiniz.

5. CAMERA360: FUNNY STICKER İLE SELFIE FOTOĞRAF EDİTÖRÜ

Ön kameranız için manuel bir kamera arıyorsanız veya harika selfieler çekiyorsanız, Camera360 buna cevaptır. Bu uygulamayı kullanarak fotoğraflarınıza canlı filtreler ve efektler uygulayabilirsiniz. Camera360 uygulaması çok çeşitli efektler ve filtreler içeriyor.

Bu uygulama ile, temel düzenleme sayesinde, temelde yeni bir kişi oluşturabilirsiniz. Bu uygulamayla göz boyutunu değiştirebilir, dişleri beyazlatır ve dudaklarınızı geliştirebilirsiniz. Ve işiniz bittiğinde, çıkartma bile ekleyebilirsiniz.

Muhteşem selfieler için kullanabileceğiniz diğer uygulamalardan bazıları Retrica – Discover YourselfBeautyPlus – Easy Photo Editor & Selfie Camera ve YouCam Perfect – Selfie Photo Editor.

6. MANUAL CAMERA

Mükemmel manuel kontrol sağlayan bir başka ücretli uygulama Manual Camera adıyla ne kadar uygun. Enstantane hızı, ISO, beyaz dengesi, pozlama telafisi ve odak mesafesini destekler.

Tüm cihazlar manuel kontrolleri desteklemez. Ücretli bir uygulama olduğundan geliştirici uyumluluk testi yapmanızı ister. Burada uyumluluğu kontrol etmek için uygulamayı indirebilirsiniz.

Değişiklik yapmak için, uygulama çeşitli ayarları ayarlayabileceğiniz bir dönen tekerlek sağlar. Diğer manuel kamera uygulamalarının çoğu gibi, RAW formatını da destekler. Izgaraları, sesleri ve zamanlayıcıyı bile ayarlayabilirsiniz.

7. CAMERA ZOOM FX – FREE

Bu uygulama, iki dünyanın en iyi birleşimidir. Manuel kontroller veya önceden ayarlanmış filtreler arıyorsanız, Camera Zoom FX uygulaması her ikisini de sunar. Ancak, tek uyarı, bazı manuel kontrollerin kilidini açmak için premium sürümü satın almanız gerektiğidir.

Uygulama, ISO, pozlama, deklanşör hızı ve ses seviyesi tuşları için eylemler ayarlamanızı sağlar. Ayrıca ses kullanarak fotoğraf çekebilirsiniz. 100’ten fazla filtrenin yanı sıra, uygulama ayrıca yerel bir kolaj yapıcıya sahip.

Sonuç
Artık elinizde bazı büyük manuel kamera uygulamaları var, dışarı çıkın ve yaratıcılığınızla herkesi şaşırtın. Manuel kontrollerle ilgili yeni biriyseniz, manuel kamera kontrolleri ve yaptıklarıyla ilgili kılavuzları kontrol edin.

Ancak, her kamera uygulamasının çıktısının kullandığınız akıllı telefona ve kullanma şeklinize bağlı olduğunu unutmayın.
Kendiniz ve cihazınız için en uygun olanı bulmak için bu uygulamalarla denemeler yapmanız gerekir.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top