Mobil

Android Telefonlar için 5 Ücretsiz Antivirüs Uygulamalası

Dosyalarınızı güvenli hale getirin ve gizliliğinizi telefonunuzdan koruyun. Android cihazınız için bir virüsten koruma uygulaması, virüsleri, truva atlarını, kötü amaçlı URL’leri, virüslü SD kartlarını ve diğer türdeki kötü amaçlı yazılımları temizleyebilir ve gizliliğinizi casus yazılımlar veya uygunsuz uygulama izinleri gibi diğer tehditlerden koruyabilir.

İşte her biri kendine özgü avantajları olan Android için en iyi beş antivirüs uygulaması:

1. Avira Antivirus Security Free

Avira Antivirus Security Free
Avira’nın Android için Antivirüs Güvenlik uygulaması, tüm antivirüs uygulamalarının yapması gerekenleri yapar: Uygulamaları otomatik olarak kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar, harici depolama cihazlarındaki tehditleri kontrol eder, hangi uygulamaların özel bilgilerinize eriştiğini gösterir ve kullanımı son derece kolaydır.
Avira her gün, günde bir kez zamanlanmış taramaları başlatabilir. Bu sizin için yeterli değilse, adware, riskli yazılım, fidye yazılımı ve potansiyel olarak istenmeyen programlar gibi kötü amaçlı yazılımları kontrol etmek istediğinizde her zaman manuel tarama başlatabilirsiniz.

Tehditler bulunduğunda, tehdit türünden (riskli yazılım, PUP, vb.) haberdar olacaksınız ve onları yok saymaya veya o anda silme seçeneğine sahip olacaksınız.

Avira Antivirus Security uygulamasının yapabileceği bazı diğer şeyler şunlardır:

 • Güncellenen uygulamalar, yeni dosyaların virüs bulaşmadığından emin olmak için güncellendiklerinde yeniden taranır
 • Dosyaların ve / veya uygulamaların taranıp taranmayacağını tanımlayabilirsiniz.
 • Uygulama, yalnızca tehditler bulunduğunda bildirimleri göstermek için ayarlanabilir.
 • Ayrıca, cihazınızı uzaktan bulmanızı, hatta kilitlemenizi veya silmenizi sağlayan bir hırsızlık önleme aracı da vardır.
 • Avira Connect hesabınız üzerinden hangi uygulamaların sizin bilginize (yani erişime sahip oldukları gibi) ayrıcalıklı erişime sahip olduklarını kontrol ederken, bunlar yüksek riskli, orta riskli veya düşük riskli olarak sınıflandırılır, ancak bunların etiketlenmesini önlemek için bunlardan herhangi birine “güvenebilirsiniz”.
 • Etkinlik bölümü, Avira’nın neler yaptığını ve neler bulduğunu gösteren bir geçmişi gösterir; Tehditlerin kırmızıyla işaretlendiği için elemek kolay
 • Aşırı Şarj Koruması, tam şarj olduğunda cihazı fişten çekmenizi hatırlatır
 • Belirli telefon numaralarının sizi aramasını engellemek için kara liste özelliğini kullanabilirsiniz; girdiğiniz herhangi bir sayı ile çalışır ancak aynı zamanda tüm özel numaraları ve / veya bilinmeyen olarak görünen tüm arayanları kara listeye alabilirsiniz.

Avira Antivirus Security Free İndir

Avira Antivirus Security’nin bu ücretsiz sürümü, satın alabileceğiniz pro sürümünün reklam içermemesi dışında bu sürüme çok benzer.

Her saat başı tanımlarını günceller ve web’e göz atarken, dosya indirirken ve çevrimiçi alışveriş yaparken cihazınızın temiz kalmasına yardımcı olan güvenli tarama özelliğini destekler.

2. Security Master

Security Master
Security Master (önceden CM Security olarak bilinir), bir antivirüs tarayıcısını diğer araçlarla bir araya getiren inanılmaz derecede popüler bir uygulamadır.

Bu uygulama virüsleri, kötü amaçlı reklamları, truva atları, güvenlik açıklarını, bilgisayar korsanlığı araçlarını ve daha fazlasını kontrol eder.

Sadece tek bir dokunuşla tüm kötü amaçlı yazılımları kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli gizlilik özellikleri sağlar.
Telefonunuzu baştan uca güvenli tutmak için güvenlik ve performansla ilgili araçlar sunar.

Güvenlik Yöneticisinde bulunan diğer özelliklerin listesi:

 • Otomatik uygulamalar yüklenirken kötü amaçlı yazılımları tarar ve otomatik olarak herhangi bir tehdidi engeller
 • Herhangi bir zamanda kötü amaçlı yazılım taraması yapmanıza izin verir
 • Her gün 200 MB ücretsiz veri sağlayan bir VPN ile sizi internete bağlayabilir; yalnızca güvenlik riski içeren uygulamaları kullanırken açmak için kullanılabilir
 • Bir temizleyici, önbellekler ve önemsiz dosyalar gibi gereksiz şeyler tarafından kullanılan depolama alanını geri yüklemeye yardımcı olur
 • Uygulamalarınızın herhangi birini veya tamamını açmak için şifre gibi çeşitli gizlilik koruma araçları içerir
 • Davetsiz misafir selfie seçeneği, şifreyi yanlış giren herkesin fotoğrafını çeker
 • Push bildirimleri, gelen uyarılar için gizlilik sağlamak amacıyla belirli uygulamalar için duraklatılabilir
 • Güvenli bir tarama aracı, tarayıcı yerleşik özelliğini Security Master’a kullandıktan sonra tarama geçmişinizi silmenizi kolaylaştırır
 • Uygulama, telefonun sıcaklığını tanımlayabilir ve normal olup olmadığını bildirebilir; Şu anda sistem kaynaklarını kullanan uygulamaların bir listesini verir ve telefonu soğutmak için kapatmanızı sağlar
 • Bir güç kullanımı analizörü, pil tasarrufu için hangi uygulamaların hazırda bekletilebileceğini gösterir ve hatta bu uygulamaları kapatarak ne kadar pil tasarrufu yapacağınızı tahmin eder (tek dokunuşla yapabilirsiniz)
 • Wi-Fi Güvenlik aracı, en fazla bant genişliğini kullanan uygulamaları kolayca kapatır; ayrıca, internet hızını ve bulunduğunuz ağın güvenliğini de test eder ve telefonunuzun güvensiz ağlara erişme yeteneğini kaldırma seçeneği vardır (ayrıca bu uygulama ile ortak ilgi noktaları bulmanın bir yolu da vardır).
 • Özel numaraların, adres defterinizde bulunmayan numaraların, seçtiğiniz herhangi bir numarayı engellemek için Arayan Kimliği ve Engelleme bölümünü kullanın. Uluslararası numaralar, seçtiğiniz en az iki sayı ile başlayan sayılar (ör. 800 * sayı bloğu) ve / veya belirli bir süre içinde tüm çağrılar

Security Master İndir

3. Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender Antivirus Free
Android için gösterdiğimiz ilk iki antivirüs uygulaması bir çok özellikler ile doludur. Bitdefender’ın AV uygulaması bunlardan farklıdır: bu, karmaşadan tamamen bağımsızdır ve yalnızca bir virüsten koruma aracı içerir.

Tam tarama tamamlandığında, herhangi bir yeni uygulama yüklendiğinde otomatik olarak tarama başlar, böylece herhangi bir zarar verilmeden önce tehdit engellenirler.

Bir tehdit bulunursa, kolayca tehdidi kaldırabileceğiniz sonuçlar ekranını görürsünüz.

Bitdefender Antivirus Free İndir

4. TrustGo Antivirus & Mobile Security

TrustGo Antivirus & Mobile Security
TrustGo, cihazı truva atları, casus yazılımlar ve virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar için tarar ve telefonunuzu tehditlerden korumak için ne gerekiyorsa ne yapılacağını görmek için sistem güvenliğini, uygulama güvenliğini ve gizlilik koruması ayarlarını kontrol eder.

Tüm bu şeyleri tek bir dokunuşla kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, hangi uygulamaların gizlilik bilgilerini sakladığını tanımlamak oldukça kolaydır ve daha sonra parola bu belirli uygulamaları (veya diğerlerini) korursunuz.

TrustGo, resmi olmayan uygulamaları da kontrol eder.

İşte TrustGo’da bulunan diğer bazı özellikler:

 • Yüklü veya indirilen uygulamalar ve dosyalar gerçek zamanlı taranır
 • Virüs tanımları otomatik olarak güncellenir ve hatta bunları yalnızca Kablosuz bağlantıdayken indirebilirsin
 • Kişileri, mesajları ve / veya arama günlüklerini yedekleyin ve geri yükleyin
 • Telefonunuza, kişilerinize, SMS’inize, takviminize, fotoğraf makinenize, mikrofonunuza, konumunuza, sensörlerine ve depolama alanınıza hangi uygulamaların erişebileceğini kontrol edin
 • Tüm uygulamalarınızı kolayca listeleyebilir ve bunlardan herhangi birini tek bir dokunuşla kaldırabilirsiniz
 • TrustGo web sitesinden telefonun verilerini uzaktan temizleyebilir, bulabilir, alarm ekleyebilir veya kilitleyebilirsiniz.
 • Diğer kullanıcılar tarafından gönderilen yakınlardaki Kablosuz ağı bulun ve isteğe bağlı olarak ücretli ve / veya özel bir ağa bağlanmak için yeterince yakın olduğunuzda bir uyarı alırsınız
 • SIM kart değiştirilirse e-posta ile bilgilendirilebilir, ayrıca telefonu otomatik olarak kilitleyebilirsiniz
 • Bir Hafıza Güçlendirme düğmesi, telefonu yavaşlatan uygulamaları hemen kapatabilir

TrustGo Antivirus & Mobile Security İndir

TrustGo maalesef tam taramadan hemen sonra görünen reklamlara sahip. Reklamlar sayesinde uygulamayı ücretsiz kullansanızda, bir süre sonra can sıkıcı olabilirler.

Ayrıca, pil koruyucu ve önemsiz dosya temizleyici, uygulama içinde görünse bile, aslında uygulamaya dahil değildir. Bu seçenekleri açmak için ayrı bir uygulamayı indirmenizi ister.

5. AVG AntiVirus Free

AVG AntiVirus Free
Android için AVG AntiVirus uygulaması, Google Play’de 100 milyon indirme sayısına ulaşan ilk antivirüs uygulamasıydı. Casus yazılımlardan, güvensiz uygulamalardan ve ayarlardan, istenmeyen arayanlardan, virüslerden ve diğer kötü amaçlı yazılım ve tehditlerden korur.

AVG, zamanlanmış taramaları destekler, kötü amaçlı uygulamalara karşı korur, dahili depolama cihazında depolanan dosyaları tarayabilir, diğer AVG kullanıcılarının tehdit olarak bildirdiği uygulamaları uyarır ve istenmeyen programları istenmeyen yazılım olarak ele alabilir.

Ayrıca, yerel Android tarayıcı, Chrome, Amazon Silk, Boat Browser ve diğerleri gibi çeşitli tarayıcılarda internette gezinirken AVG AntiVirus Free sizi korur.

Bu listede bulunan diğer Android AV uygulamalarından bazıları gibi AVG, yalnızca bir virüs tarayıcısını içermez:

 • Kök erişiminiz varsa, AVG güvenlik duvarını da etkinleştirebilirsiniz.
 • Dahili bir fotoğraf kasası, uygulama içindeki belirli resimleri saklayabilir, özel bir şifrenin arkasına kaydedilebilir
 • AVG, disk alanı boşaltmak için, artık ihtiyacınız olmayan bazı gereksiz dosyaları ve önbellekleri temizleyebilir,
 • Yükleme ve indirme hızınızı bulmak için bir internet hız testi yerleşiktir
 • Güvenlik tehditleri, bağlı olduğunuz ağı taramak, şifreleme düzeyini ve şifre gücünü kontrol etmek için bulunabilir.
 • Belleğinizde çalışan şeyleri kapatarak, cihazınızın performansını AVG ile artırabilirsiniz.
 • %10, %30 veya %50 pil ömrüne eriştiğinizde bir uyarı verilebilir. Pil çok azaldığında Bluetooth, otomatik senkronizasyon, otomatik parlaklık ve Wi-Fi gibi şeyleri kapatarak bir güç tasarrufu özelliğini de yapılandırabilirsiniz.
 • Bir çağrı engelleyici, tüm gizli ve bilinmeyen numaraları engelleyerek spam arayanları durdurabilir. Ayrıca, özel numaraları ve kişileri engellemenize izin verir
 • Tüm uygulamalarınızın yüksek, ortalama ve düşük izinlere göre kategorilere ayrılmış izinlerini bulun; Örneğin, bir uygulamanın ödeme bilgilerinize erişimi olup-olmadığını görebilirsiniz
 • Virüs tanımları yalnızca Wi-Fi üzerinden bağlandığınızda indirilecek şekilde yapılandırılabilir
 • Ücretsiz kullanıcılar, cihazlarını AVG uygulamasıyla iletişim kuran bir web tarayıcısı üzerinden uzaktan kilitleyebilir; Ayrıca, cihazınızdan bir çağrıyı tetiklemek için kullanılan SMS komutları, veri silme, siren veya kilitleme isteği ve daha fazlası ile desteklenir.

AVG AntiVirus Free İndir

AVG’nin bu Android antivirüs aracıyla en sıkıntısı, reklamlarla dolu olmasıdır. Hemen hemen her ekranda bulunuyorlar. Ayrıca, uygulamanın her alanından pro sürümüne geçiş yapmak için her zaman bir buton oluyor. Bu, yanlışlıkla dokunduğunuzda sinir bozucu oluyor.

Uygulama yedekleme, kamera kapanı, cihaz kilidi, uygulama kilidi ve reklamsız sürüm yalnızca ücretli versiyondadır.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top