Mobil

Android Telefonlar İçin 5 Batarya Tasarruf Uygulaması

Bitmek üzere olan bir pil mi? Çoğumuz için günlük bir sorundur. Endişelenmeyin, çünkü bugün akıllı telefonunuzun pil ömrünü uzatmak için beş uygulama önereceğim.

Batarya tasarruf önlemlerinin çoğu manuel olduğu için, ekranınızdaki parlaklığı azaltma, senkronizasyon verilerinin uygulama sıklığını azaltma ve diğer denenmiş yöntemler dahil olmak üzere, batarya tasarrufu sağlayan bir uygulama bulmak gerçekten zor. Qualcomm gibi işlemci, Samsung gibi ekran üreticileri ve pil üreticilerin, donanımlarını üretirken pil verimliliğini artırma yönünde büyük gelişmeler kat ettiğini görüyorsunuz. Ancak, bunu yanında size yardımcı olabilecek birkaç uygulama daha var, bunlar Android için en iyi pil tasarruf uygulamalarıdır.

Bu uygulamaların çoğu için root desteği gerekmektedir.

Amplify (root)

Fiyat: Ücretsiz

Amplify bazı iyi özelliklere sahip bir root uygulamasıdır. Başlıca işlevselliği, devamlı çalışan uygulamaları tanımlamak ve durdurmaktır. Arka planda çalışan bir uygulama telefonunuzun uyku moduna girmesini engeller. Bu uygulama ile bataryanızı boşaltabilecek uygulamaları ve diğer servisleri kontrol edebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Daha fazla özellik ekleyen bir profesyonel sürümü de var. Kesinlikle en iyi pil tasarrufu uygulamalarından biridir.

Greenify (root veya rootsuz kullanım)

Fiyat: Ücretsiz

Greenify en popüler batarya tasarruf uygulamalarından biridir. Telefonunuzu çok sık uyandıran uygulamaları tanımlar. Ayrıca uygulamaların, cihazı çok sık uyandırmasını engellemeye yardımcı olabilir. Bu uygulama aynı zamanda Agresif Doze ve Doze modları ile Android Nougat ve sonrasında bulunan en yeni özelliklere sahiptir. Bu uygulama hem root hem de root olmayan cihazlar için kullanışlıdır. Bununla birlikte, root ile daha fazla işlevsellik ve güç elde edersiniz. Tüm özellikler ücretsizdir. Gelişimini desteklemek istiyorsanız, bağış yapabileceğiniz bir sürümü var.

GSam Battery Monitor (root veya rootsuz kullanım)

Fiyat: Ücretsiz

GSam Battery Monitor başka bir popüler batarya koruyucu uygulamadır. Uygulama pil ömrünü korumak için bir araç içermez. Ancak, pilinizi boşaltan uygulamalar hakkında size bilgi sağlayabilir. Bu bilgileri, telefonun pil ömrünü artırmak için kullanabilirsiniz. Uyandırma kilitleri, uyanma süresi ve hatta CPU ve sensör verileri ile ilgili ayrıntıları gösterebilir. Android’in son sürümlerinde bazı zorluklarla karşılaştı. Ancak, eğer root desteği varsa ek bilgi sağlayabilen bir root uygulamasıdır.

Servicely (root)

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Servicely, sadece rootlu cihazlar için iyi bir batarya tasarruf uygulamalarından biridir. Arka planda çalışan hizmetleri durdurarak çalışır. Bu, uygulamaların arka planda devamlı senkronize özelliğini kullanmalarını önler. Bu, pil tasarrufu için iyidir ancak bazı uygulamarın bildirimlerinde bir gecikme olabilir, bu yüzden bu aracı dikkatli kullanın. Bu uygulama, istediğiniz gibi çalışmasını sağlamanız için yeterli seçeneklere sahiptir ve son derece özelleştirilebilir yapıya sahiptir. Pro sürümünü uygulama içi satın alma olarak alabilirsiniz.

Wakelock Detector (root)

Fiyat: Ücretli · Reklam İçeriyor

Wakelock Detector en iyi batarya tasarruf uygulamalarından biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, uygulamaların uyanma durumlarını algılamaya yardımcı olur. Hem kısmi hem de tam durum algılaması yapabilir. Ayrıca, buna neden olan tüm uygulamaların bir listesini de alabilirsiniz. Sonradan, bu uygulamaları kaldırmak veya durdurmak için Greenify veya Servicely gibi başka bir uygulamayı kullanabilirsiniz.

Diğer pil tasarruf yöntemleri

Google, erişilebilirlik, geliştirici araçları ve benzeri gibi şeyler söz konusu olduğunda Android’deki kapıları yavaşça kapatıyor. Bu nedenle, gerçekten iyi pil tasarrufu sağlayan uygulamalar sadece root kullanıcıları içindir. Neyse ki, hangi cihaza sahip olursanız olun pil ömrünü artıran bazı küçük püf noktaları var. İşte gerçekten işe yarayan bazı hızlı, basit püf noktaları:

  • Kullanmadığınız uygulamaları kaldırın – Artık arka planda çalışamazlar ve bu pil ömrünü uzatır. Bu aynı zamanda depolama alanınızı da arttırır.
  • Ekran parlaklığınızı düşürün – Bunu, doğrudan güneş ışığı gelmesi gibi bazı durumlarda yapamazsınız. Bununla birlikte, ekran parlaklığınız düştüğünde ekranınız daha az enerji harcar. Ekranınız genellikle batarya tüketiminin en önemli unsurudur. Bu aynı zamanda LCD ekranlarda çalışan tek pil tasarruf numarasıdır.
  • OLED ekranlarında siyah temalar, duvar kağıtları vb. kullanın – Samsung, Google (Pixel 2 XL ve Pixel 3 XL ile), LG (V40 ve G8 ile) ve diğerleri bir tür OLED, POLED veya AMOLED ekran kullanır. OLED ekranları, ekrandaki pikselleri tek tek kapatarak siyah renk gösterir. Böylece, karartılmış temaları, duvar kağıtlarını ve diğer öğeleri kullanmak, ekranın bölümlerinin her zaman kapalı kalmasını sağlar. Bundan sonrası basit bir matematik. Telefonunuzdaki piksel sayısı ne kadar azsa, ekranınız o kadar az enerji harcar. Uygulamalarda AMOLED dostu karanlık modlarını bulmak biraz zor. Ancak gittikçe daha fazla geliştirici ile bunları yapmaya başladı.
  • Oyun oynamayın – Mobil oyunlar batarya sömürme yetenekleriyle ünlüdür. Pil ömrünü uzatmak isteyenler, şarj cihazının yakınında veya evde oluncaya kadar oyun oynamak için bekleyebilirler.
  • Mümkün oldukça WiFi kullanın – Hücresel bağlantı genellikle pili WiFi’den daha hızlı tüketir. Mobil veriyi ne kadar az sıklıkta ​​kullanılırsanız, o kadar iyidir. Bu ayrıca, kotalı internet için daha az veri kullanmanızı sağlar.
  • Kullanmadığınız bağlantıları kapatın – Bluetooth, WiFi vb. gibi bağlantıları kullanmıyorsanız kapatın. Kullanılmadığı zamanlarda bile açık kalırsa, bataryayı boşaltırlar. Ancak bu, eskiden olduğu kadar fazla pil tasarrufu sağlamaz, çünkü donanımlar eskisinden çok daha fazla enerji tasarrufludur, ancak yine de biraz yardımcı olabilir.
  • Telefonunuzda pil tasarrufu modlarını kullanın – Çoğu üreticide, uygulamaların değiştiremeyeceği pil tasarrufu modları bulunur. Genelde işlevselliğe zarar veriyorlar. Genellikle senkronizasyonu kapatır, ekran parlaklığını ve çözünürlüğünü düşürür ve bazı cihazların daha iyi pil tasarrufu için CPU saat hızını azaltan pil modları vardır. Bu nedenle, yalnızca telefonunuzu çok fazla kullanmayı düşünmüyorsanız veya piliniz zayıfsa kullanın.
  • Titreşim veya dokunsal geribildirim kullanmayın – Bunların her ikisini de açmak, titreşime neden olması için küçük bir titreşim motorunu etkinleştirmek demektir. Motor belli ki aküyü boşaltır. Onlarsız yaşayabilirsiniz bu yüzden ikisini de kapatın. Çok görünmüyor, ancak klavyenizdeki dokunsal geri bildirimi etkinleştirirseniz ve ardından 260 karakterlik bir tweet gönderirseniz, bu titreşim motorunu 260 kez çalıştırır. Gerçekten hızlı bir bayarya tüketim şekli.
  • Güçlendirici uygulamalar kullanmayın – Pil tüketebilecek işlemleri sonlandırmaya çalışarak çalışırlar. Bununla birlikte, Android’in çalışma şekliyle bu süreçler kapandıktan kısa bir süre sonra tekrar açılıyor. Bu aslında birçok durumda daha fazla pil tüketimine neden olur. Onları kullanma. Bunlar aslında çöp uygulamalar.
Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top