Program İndir & İnceleme

Android Uygulama Yapma Programları Ücretsiz

Akıllı telefonların hayatımızda gittikçe büyük bir yer kaplamasıyla birlikte, artık yazılımlar ve yazılımcılar da yönlerini akıllı telefonlara çevirmiş durumda. Hepimizin telefonunda bir çok aplikasyon bulunuyor. Peki hiç düşündünüz mü, bu aplikasyonlar hangi yazılımlarla ortaya çıkıyor? Bu yazımızda sizlerle Android platformunda uygulama geliştirmeye yarayan yazılımları inceleyeceğiz. Karşınızda Android Uygulama Yapma Programları.

Başlık biraz beyin yakıcı olabilir, Android uygulama yapma programları 🙂 . Ancak internet üzerinde bu konu hakkında araştırma yaptığınızda ne yazarsanız yazın net bir veriye ulaşmak pek mümkün değil. Bu yüzden sizlere net bir kaynak olması açısından bu yazıyı hazırladım. Ancak yazımızda tüm aplikasyon geliştirme yazılımlarını incelemeyeceğiz. Günümüzde profesyonel olarak kullanılan 2 adet yazılım bulunuyor. Bunlar;

  • Eclipse for Android
  • Android Studio

Bu yazılımları Visual Studio gibi bilgisayar yazılımı geliştirme programları gibi düşünebilirsiniz. Yani basit programlar değillerdir, gerekli eğitimi almanız gerekir. Hemen başlayalım ve bu programlar nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar gibi sorulara cevap verelim.

Eclipse SDK

Eclipse açık kaynak kodlu bir aplikasyon geliştirme yazılımıdır. Açık kaynak kodlu olmasından dolayı herkes tarafından geliştirilmeye açıktır. Bu da internet üzerinde bu program hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir ortam sunar. Java ile üretildiği için, Java üzerinden kullanmanız gerekmektedir. Yenilik ve gelişim göbek adıdır. Ancak bazı kullanıcılar bu kadar özgür olması sonucunda bir çok problemle de karşılaştıklarını belirtirler.

Eclipse
Eclipse Arayüzü

Android Studio

Sayısız yazılımcının kullandığı 2013 yılında Google I/O’da tanıtılan Android Studio, aplikasyon geliştirme ortamıdır. Yine Java programlama diline sahiptir ve Apache lisansı ile lisanslanmıştır. Bugün Google Play’de gördüğünüz bir çok aplikasyon bu program vasıtasıyla üretilmiştir. Sadece üretim değil, problem çözme, fixleme gibi özellikleri de barındırmaktadır. Programı ücretsiz olarak edinebilir ve kullanabilirsiniz.

Android Studio
Android Studio Arayüzü

Bu programların kısaca ne olduklarını ve ne işe yaradıklarını inceledik. Ancak böyle bir konuda ilginiz ve alakanız varsa, detaylı bir eğitim işleminden geçmeli neyin ne olduğunu tam olarak öğrenmelisiniz. Burada verilen bilgiler sadece tanıtım amaçlıdır. Yazımızın sonuna geldik. Siz hiç böyle bir yazılım kullandınız mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top