Donanım & Arıza

Bilgisayar Bakımı Ne Zamanlar Yapılmalıdır? Anlatım

Bilgisayar Bakımı Ne Zamanlar Yapılmalıdır?

Her anlamda ihtiyaç duyduğumuz bilgisayarlar birçok çeşidi ile karşımıza çıkıyor. Dizüstü bilgisayarlar, tablet şeklinde olan bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar gibi çeşitleri ile her kullanım şekline uygun olarak üretilmiş ve üretilmeye devam ediyor. Araştırma yapmak isteyen, gerekli bilgileri bir yerde toplayıp saklamak isteyen ve bunun gibi daha birçok işlemi yapmak isteyen herkesin ihtiyaç duyduğu bir teknolojik alettir. Bilgisayarlar zaman zaman virüs kapabiliyor ve sisteminin çökmesiyle sonuçlanabiliyor. Bu durum kullanım süresine ve şekline bağlı olarak zaman farklılığı gösterse de her bilgisayarın yaşayacağı bir problemdir. Bu yüzden bilgisayarlara yapılması gereken bazı bakımlar vardır. Peki bilgisayar bakımı ne zamanlar yapılmalıdır? Bilgisayarlar bir virüse bulaştığı zaman yapılması gereken bakımlar 6 ay ile 7 ay sürelerle yapılmalıdır. Bu süreler içerisinde herhangi bir sorun oluşturmayan bilgisayarların bakımı biraz daha ertelenebilir.

Bilgisayar Bakımını Kimler Yapabilir?

Bilgisayarlar bozuklukları veya bakıma ihtiyaç duydukları zamanlarda bilgisayar tamircircilerine götürülmelidir. Bunun yanında bilgisayar eğitimi almış bireyler de evde kendi bakımlarını uygulayabilirler. Bilgisayarın temizlenmesi, virüslerden arındırılması için bulunan programlar ile bilgisayar bakımı yapılabilir. Elektronik işleriyle ilgilenen uzmanlar da bilgisayar tamiri ve bakımını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Bilgisayar Bakımı Nelerle Yapılmaktadır?

Gerekli olan virüs programları bilgisayara bir format diski ile yüklenir ve bilgisayara format atılır. Bilgisayarda bulunan yüm gereksiz dosyalar silinir ve silinen programlardan geriye kalan gereksiz bilgiler silinir. İndirilen bilgisayara zarar verici uygulamalar sıfırlanır. Çok yüksek yer kaplayan tüm uygulamalar kaldırılır ve bilgisayar ilk durumuna getirilir.

Bilgisayarın Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Bozulan bilgisayarlar sürekli ekran donmasına sebep olacaktır. Kendi kendine kapanıp tekrar açılan bilgisayarlar bozulma durumunun işaretlerindendir. Çok ağır ilerleyen bir bilgisayar bakıma ihtiyaç duymaktadır. Yavaşlayan, kapanıp açılan ve yanıt vermeyen sistemler bilgisayarların bakım zamanının geldiğinin göstergesidir.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top