Mobil

Daha İyi Selfieler Çekmek için 5 Uygulama ve İpuçları

Bazı insanlar doğal olarak iyi bir selfieyi nasıl çekeceklerini biliyorlar. Kendinizi çektiğinizde harika görünmek için mücadele ediyorsanız, tüm doğru kılavuzlardan birkaç ipucuna ya da kullandığınız uygulamayı değiştirmeye ihtiyacınız olabilir.

1. GoCam (iOS) ve Snapi (Android): El Hareketleri

Bir selfie çekerken, telefonunuzu mükemmel noktada tutmak ve deklanşöre hafifçe dokunmak için başparmağınızla bir mücadele veriyor olabilirsiniz. GoCam ve Snapi, el hareketlerini algılayarak tıklamayı kolaylaştırır.

Telefonunuzu bir elinizle tutun ve diğer elinizin avuç içini kameraya gösterin. Geri sayım zamanlayıcısını tetiklemek için avucunuzu bir yumruğa çevirin. Şimdi elini uzatabilirsin ya da onunla başka bir şey yapabilirsin. Heck, telefonunu bir noktada tutabilirsin, zamanlayıcıyı tetikleyebilirsin ve sonunda her iki elin de bir selfiede olsun!

Uygulamaların onları farklılaştıran birkaç özelliği vardır (yenileme hızı, jest tabanlı galeri tarama vb.), ancak büyük ölçüde aynı şekilde çalışırlar.

  • İndir: Android için Snapi (Ücretsiz)
  • İndir: iOS için GoCam (Ücretsiz)

2. YouCam Perfect (Android, iOS): Fotoğraf Çekmeden Önce Gerçek Zamanlı Efektler

YouCam Perfect iyi selfieler çekmek isteyenler için yapılmış bir kamera uygulaması. Bunu yapmak için, bir filtre veya güzelleştirici efektler gibi, uygulamak istediğiniz herhangi bir efektin canlı bir önizlemesini sunar.

Doğru filtreleri kullanmak, iyi selfieler için temel bir tekniktir. Ama en iyi fotoğrafçılar, deklanşöre dokunmadan filtreyi çözüyorlar. YouCam Perfect ile, filtreleri önceden önizleyebilir, fotoğrafın nasıl çerçeveleneceğine karar vermenize yardımcı olabilirsiniz. Çekimlerinizi nasıl oluşturduğunuzda büyük bir fark yaratabilir.

Elbette, fotoğraf çekildikten sonra bu efektleri de ekleyebilirsiniz veya telefonun belleğinde kayıtlı bir fotoğrafta bile. YouCam Perfect, yetenekli bir fotoğraf editörüdür, ancak yine de Selfie’lere dokunmak için FaceTune uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederim.

  • İndir: YouCam Perfect Android | iOS (Ücretsiz)

3. FaceTune ve FaceTune2 (Android, iOS): En İyi Profil Fotoğrafı Düzenleyicisi

FaceTune bir süredir yayında ve kendilerini Photoshop olarak da adlandırıyorlar, ancak yeni avatarı henüz en iyisi. Yeni FaceTune2, herkesin ortak güzellik düzeltmeleri için yüzlerini düzenlemeyi hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor.

FaceTune, dişleri beyazlatmanıza, lekeleri yumuşatmanıza, çene çizgisini veya yüz şeklini yeniden şekillendirmenize, kırmızı gözleri çıkarmanıza, yamalar eklemenize ve arka planı bulanıklaştırmanıza olanak tanır.
Tabii ki, bazı pizzazz eklemek için filtreler ve çerçeveler de içerir. Her etki, uygulanması mümkün olduğu kadar basittir ve orijinaline kolayca geri döndürülebilir.

Uygulama, Android kullanıcıları için FaceTune ve iOS için FaceTune2 ile uygulama mağazalarında biraz kafa karıştırıcı olarak adlandırılıyor. Akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir.

  • İndir: Android için FaceTune (Ücretsiz)
  • İndir: iOS için FaceTune2 (Ücretsiz)

4. SelfieGuide (Android, iOS): Seyahat Selfieleri için En İyi GPS Noktaları

SelfieGuide

Arka planda Eyfel Kulesi ile bir selfie çekmek için en iyi yer neresi? Kolunuzu gerdiğinizde Büyük Kanyon arkanızda en güzel nerede gözükecek? SelfieGuide en iyi selfie noktaları için tüm cevaplara sahiptir.

Uygulamayı telefonunuza indirin ve bulunduğunuz yere bağlı olarak konum paketini alın. GPS’iniz ile haritadaki konuma gidin. Dahili kamerayı açın ve yüzünüzü ve resminizi mükemmel şekilde hizalayın. Talimatları takip ettiğiniz sürece, çarpıcı bir atış yapacaksınız.

Doğal olarak, SelfieGuide dünyadaki her yeri kapsamaz. Ancak, mevcut olan yerler, mükemmel çekim için ayrıntılıdır.

  • İndir: SelfieGuide Android | iOS (Ücretsiz)

5. Do It Yourselfie (Kitap): İyi Görünümlü Selfie için 66 Kural

Fotoğrafçı Willem Popelier, viral olmak için binlerce ipucu, püf noktası ve stil analiz etti ve kuralların 66 özlü bir listesi ile geldi. Do It Yourselfie, daha hızlı bir şekilde nasıl daha iyi selfieler çekeceğinizi öğretecek

Popelier’in kitabı, sayfanın bir tarafında basit bir kurallar dizisi ve bunu diğer tarafta gösteren bir resim. Çabucak geçeceğini düşünürsün, ama değil. Her şeyi birkaç dakika içinde inceleyeceksiniz, ancak selfie sanatında ustalaşırken yanınızda bulundurmanız gereken kullanışlı bir kılavuz.

  • Satın al: Amazon üzerinden

İyi Bir Selfie Çekmenin Temellerini Öğrenin
Bu uygulamalar ve kılavuzlar, selfie oyununuzu düzeltmek için mükemmel yollar olsa da, yine de, özçekimleri almak için en iyi bilim destekli ipuçlarını öğrenmeniz gerekir. Bunlar sadece yapı taşlarıdır. Portreler, bu temelleri geliştirmek için uygulamaların nasıl kullanılacağını anlamaya çalışır.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top