Ne Nedir ?

En Değerli 10 Kripto Para Çeşidi

Blockchain zincirinin hayatımıza yavaş yavaş girmesiyle popüler olan Kripto paralar, günümüzde ekonomide söz sahibi olmayı başarıyor. Milyar dolarlarla ölçülecek hacime sahip kripto paralar, birçok çeşide sahip. İsterseniz hemen alttaki yazıdan günümüzde toplamda kaç tane kripto para çeşidi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bakmadan Geçme!  Dünya’da Kaç Farklı Kripto Para Türü Var?

Bu yazımızda da binlerce kripto para türünden en değerlileri olan 10 kripto para çeşidi hangileridir inceleyeceğiz. Öncelikle bilmeyen arkadaşlarımız için belirtmek isteriz, bir kripto para türünün değeri sahip olduğu pazar hacmine göre belirlenir. Yani, listedeki para birimlerinden birinin anlık fiyatı 5.000$ iken, diğerinin 000.5$ olması bu paraların değerlerini göstermez. Bunu da öğrendiğimize göre hemen başlayalım! İşte sırasına göre en değerli 10 kripto para çeşidi:

10) Monero (XMR)

Tamamen izlenmeyen ve güvenli olan bir kripto para türü olan Monero, 1.980.804.199$ piyasa değeriyle Dünyadaki en değerli 10.kripto para türü.

monero

9) Cardano (ADA)

Bitcoinle aynı algoritmayı kullanan Cardano, 2.715.644.710$ piyasa değeri ile Dünyanın en değerli 9.Kripto Para türü.

cardano

8) Tether (USDT)

Bitcoin blockchainine bağlı, Amerikan dolarıyla desteklenen Tether, ülkemizdeki piyasalarda yer almasa da Dünyadaki en değerli 8.kripto para türü. 2.837.889.116$ piyasa değeri bulunuyor.

Tether

7) LiteCoin (LTC)

Birçok kişi tarafından geleceğin en önemli para birimlerinden biri olması beklenen Litecoin, geçen senelerdeki muhteşem yükselişinden sonra herkesin dikkatini çekmeyi başardı. 3.794.662.016$ piyasa değeriyle Dünyanın en değerli 7.kripto parası.

Litecoin

6) Stellar Lumens (XLM)

Değişik bir yapıya sahip olmasıyla ve güzel bir piyasaya sahip olmasıyla dikkat çeken Stellar Lumens, 4.217.590.927$ piyasa değerine sahip. Kişisel olarak ilgilendiğim türlerden biridir kendileri.

Stellar Lumens

5) EOS (EOS)

Blockchain tabanlı en güçlü altyapıya sahip olduğu düşünülen EOS, altcoinlerden biri. Piyasa değeri 5.912.088.591$. Bu değeriyle birlikte Dünyanın en değerli 5.kripto parası oluyor.

EOS

4) Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin’in küçük kardeşi olarak görülen, ilk çıktığı zaman değişik ve daha gelişmiş sistemiyle dikkat çekmeyi başaran Bitcoin Cash, 11.196.555.123$ piyasa değeriyle Dünyanın en değerli 4. kripto para birimi.

Bitcoin Cash

3) Ripple (XRP)

Düşük fiyata sahip olmasına rağmen, piyasada adını fazlasıyla söz ettiren ve altcoinlerin üstü olarak görülen XRP, 13.582.467.245$ piyasa değerine sahip.

xrp

2) Ethereum (ETH)

Bu kripto para türünün ismini, kripto paralar hakkında araştırma yaptıysanız mutlaka duymuşsunuzdur. Dünyanın en değerli ikinci kripto türü olan Ethereum, 29.994.280.905$ piyasa değerine sahip. Bitcoinle birlikte kripto paranın önderliğini yapıyorlar.

ethereum

1) Bitcoin (BTC)

Bunu tahmin etmek zor olmamıştır. Kripto para denince akla gelen ilk tür olan Bitcoin, sahip olduğu popülerlikle de zaten birinci sırada olduğunu belli ediyor. 125.192.224.481$ piyasa değerine sahip olan Bitcoin, Dünyanın en değerli Kripto Para çeşidi.

bitcoin

Bakmadan Geçme!  Tüm Türk Kripto Para Borsaları ve Yorumları

Listenin dışında olup milyar dolar değere sahip olan 7 tane daha kripto para türü bulunuyor. Bunlar sırasıyla, IOTA, Dash, TRON, NEO, Ethereum Classic, Binance Coin ve NEM. Peki sizin değerlenecek dediğiniz kripto para çeşidi bulunuyor mu? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top