Oyunlar

En iyi oyun müzikleri 20 tane 2018

1. Donkey Kong Country 2 (SNES; 1995)

Listenin başında, tüm zamanların en sevilen müzikleri arasında yer alan biri ile başlıyoruz. İlk Donkey Kong Country oyunu harika bir başlangıçtı, ancak devamında, daha iyi grafikler, daha çeşitli konumlar, inanılmaz sezgisel sırlar ve şimdiye kadar ki en büyük oyun müzikleriyle her açıdan hayal üstüydü.

Bu kadar duyguyu bir oyun müziği haline getirebileceğini düşünmek harika bir şey ama besteci David Wise bunu gerçekleştirdi. İşleriniz için orta bir tempo bir müziğe ihtiyaç duyduğunuz zamanlar çoğunlukla iyimser ve iyidir.

2. Bastion (Multi-Platform; 2011)

Bastion, düşmüş bir dünyayı yeniden canlandırmaya çalışırken “Çocuk” un peşinden koşan rol oynayan unsurlara sahip bir aksiyon oyunu. Film müziği mükemmel; Vahşi Batı’nın hissini verirken aynı zamanda iyimser ve sizi bir fantezi dünyasına götürür.

3. The Legend Of Zelda: The Wind Waker (GameCube; 2003)

Wind Waker’ın film müziği, İrlanda’da dış mekanlarda güzel olma hissi veren temel araçlardır.

4. VVVVVV (Multi-Platform; 2010)

Karışıma biraz çeşitlilik eklemek, VVVVVV (telaffuzlu V-6) için bir soundtrack, retro-infused platform oyunudur. Bunun 30 dakikalık film müziği, 80’lerin ilk konsollarında evde bulunan boppy melodileriyle dolu.

VVVVVV’yi, oynamak için eğlenceli olan minik oyunlar listemize dahil ettik.

5. Assassin Creed II (Multi-Platform; 2009)

Assassin Creed dizisi on yıldan fazladır ve oyuncuların çeşitli tarihsel ipuçlarını keşfetmelerine izin veriyor. Assassin’in Creed II’si
en iyilerinden biri, Rönesans dönemi İtalya’nın sesleriyle eşit derecede tarihi ve güzel bir film müziği sunuyor.

6. Super Meat Boy (Multi-Platform; 2010)

Super Meat Boy, başarılı olmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmak için büyük çaba sarfeder. Film müziği sadece iyi hazırlanmış ve odaklanmanıza izin verecek kadar pürüzsüz hale gelirken biraz gerginlik getirir.

Super Meat Boy’da, her seviye bir Işık ve Karanlık Dünya varyantına sahiptir. Çoğu oyuncu Işık Dünyası seviyelerini temizleyebilecek, ancak Karanlık Dünya yolu modern oyunlardaki en zor platform aşamalarını içeriyor. Temiz olan şey, her dünya için müziğin bunu yansıtmasıdır. Işık için daha hoş, geleneksel bir ayar ve Karanlık için bir bükülmüş remiksi kullanılır. Oyunun yeni portlarının orijinaline göre daha farklı olan bir soundtrack özelliği olduğunu unutmayın.

7. Spyro 2: Ripto’s Rage! (PlayStation; 1999)

Spyro klasik PlayStation bayilerinden biridir. İkinci oyunun müziği kaprisli ve ziyaret ettiğiniz yerlerin eşleştirilmesi için bir fantezi unsuruna sahip. Bu, Spyro’nun yüksek enerjili oyununun, onunla birlikte devam etmesi için bazı harika fon müziği sağladığından emin olur.

Maalesef, seri zamanla azaldı. Ancak orijinal üçleme, mükemmel 3D platform tasarımcıları olarak duruyor ve bizler bugün müziklerini hala çok seviyoruz.

8. Fez (Multi-Platform; 2012)

Gördüğü dünyanın 2D olduğunu aslında öğrenen Gomez’in hikayesini anlatıyor. Çoğunlukla elektronik film müziği, seyahat ettiğiniz toprakları iyi ifade eder. Dinlemek için dinamik bir OST istiyorsanız, denemek için budur.

9. Journey (PS3, PS4; 2012)

Yolculuğun adı mükemmel bir şekilde tarif ediyor. Bu etrafta dolaşma ve keşfetme ile ilgili bir oyun ve birçok modern oyunun arka plandaki sesini keser. Müzik, elbette, bu keşif için harika bir zemin sunuyor. Bazı filmlerde bile böyle bir film müziği yok!

10. Braid (Multi-Platform; 2008)

Braid, tüm zamanların en popüler bağımsız oyunlarından biridir ve oyunun bu özel alt kümesine birçok insanı tanıtır. Braid’de zamanı, müziği de etkileyecek şekilde geri sarmak suretiyle kontrol edersiniz. Bu nedenle, siz çaldıysanız bile, bu kesintileri olmadan duymadığınız sürece müziğin güzelliğini takdir edemezsiniz.
Diğer birçok oyun müziğinden farklı olarak, Braid’in müziği oyun için özel olarak yaratılmamış. Geliştirici Jonathan Blow, oyunun ruh halini aktarmak için lisanslı müzik kullandı. Video oyunlarından hoşlanmasanız bile, bu dinlemeniz gereken bir film müziği.

11. Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back (PlayStation; 1997)

Crash iki oyununun müziği, Spyro’nun gibidir: Crash’in macerasında ziyaret ettiğiniz çeşitli yerlerin eşleştirilmesinde kaprisli ve mükemmel.

12. Banjo-Kazooie (N64; 1998)

Banjo-Kazooie, unutulmaz karakterleri, genişleyen dünyaları ve mükemmel müziği sayesinde N64’teki en sevilen oyunlardan biridir. Grant Kirkhope’un müziği, her bir dünyanın farklı bölgeleri için, o zamandan beri eşleşmeyen, kusursuz çapraz geçişler içeren çeşitli varyasyonlar sunuyor.

Tuhaf, neşeli ve hemen çocukluğunuza geri götürecek. Biraz iyimser bir çalışma müziğine ihtiyacınız olduğunda bunu seçin.

12. Cuphead (XBO, PC; 2017)

Cuphead, 1930’ların çizgi filmlerini oynamaktan hoşlanan bir koş-ve-silah oyunu. Grafikler, karakter tasarımları ve hatta menüler, muhteşem bir el ile Disney’in ilk işinden bir şey gibi görünüyor.

Film müziği yaklaşık üç saat süren canlı caz, big-band ve ragtime müziğidir.

13. Animal Crossing (GameCube; 2001)

Animal Crossing, hayvanlarla dolu bir köyde insan yaşamını kontrol ettiğiniz huzurlu bir sosyal simülasyon oyunudur. Oyun günün her saati için benzersiz bir müzikle gerçek zamanlı olarak çalışır.

Oyunun yıl boyunca çeşitli binalarda ve etkinliklerde oynayan çeşitli melodileri sayesinde, tam müziğin sesi yedi saatin üzerindedir.
Biraz daha kısa bir şey istiyorsanız, tam bir günün müziğini bir saatten kısa bir sürede dinleyebilirsiniz.

Animal Crossing, eşleştirilecek bir soundtrack ile rahatlatıcı bir dizi. Keyfini çıkarırsanız diğer Animal Crossing müziklerini izleyin ya da mobil cihazlarda Animal Crossing: Pocket kampını oynayın.

14. Sonic Mania (Multi-Platform; 2017)

Sega’nın maskotunun bazı yanlışları olsa da, Sonic oyunlarında her zaman sağlam bir müziğe güvenebilirsiniz. Gerçekten, bu listede herhangi bir Sonic oyunu oynayabilirsiniz.

Sonic Mania’yı seçtik çünkü birkaç yeni parça ile birlikte bazı klasik favorilerden oluşan bir koleksiyon.
Mavi Bulanıklığı kutlayan bu eğlenceli, hızlı ve harika müzik koleksiyonunda herkesin sevmesi için bir şeyler var.

15. Super Smash Bros. for Wii U (Wii U; 2014)

Smash Bros., onlarca oyun serisinden gelen karakterler, sahneler, öğeler ve müziklerle Nintendo’nun en büyük bayramlarının bir kutlamasıdır.
En son giriş, Donkey Kong, Star Fox, Pokémon, Fire Amblem ve daha pek çok orijinalin remiksleri ve orijinalleri de dahil olmak üzere inanılmaz bir 15 saatlik melodiyi içeriyor.

OST, tonlarca çeşitliliğe sahiptir ve sevebileceğiniz yeni oyun müziklerini keşfetmenin harika bir yoludur. Önünüzde uzun bir gece ders çalışıyorsanız, bunu yukarı doğru döndürün ve geriye bakmayın.

16. Undertale (Multi-Platform; 2015)

Undertale, lansmanı üzerine bir kült klasik oldu. Tek kişilik bir takım olarak hareket eden geliştirici Toby Fox, müzik dahil tüm oyunu hazırladı. Oyunlarını, hikayelerini ve temalarını evrensel olarak övdü, çünkü kafalarında birkaç oyun klişesine dönüştü.

Film müziği usta, çeşitli ruh halleri ile ifade edilir.

Kendinize bir iyilik yapın ve bunu mümkün olan en kısa zamanda oynayın – herhangi bir ön bilgi olmadan.

17. Secret of Mana (SNES; 1993)

SNES döneminin en sevilen RPG’lerinden biri olan Mana’nın Sırrı, birkaç önemli farkla benzer oyunlardan ayrı olarak kendini gösterdi. Geleneksel sıra tabanlı biri yerine aksiyona dayalı bir savaş sistemi ve üç oyuncuya kadar sorunsuz açılan co-op özelliklerine sahipti.

18. Super Mario Odyssey (Switch; 2017)

Sonic gibi, Mario oyunlarının çoğunu bu listeye koymak kolay olurdu. Mario Odyssey, geniş açık dünyalar, toplanacak çok sayıda nesne ve Mario’nun düşmanlarını kontrol etme yeteneği ile seriye çok fazla ihtiyaç duyulan tazeliği enjekte etti.
Ayrıca, oyunun farklı bölgelerinde harika parçalar sunan bir müziği de var. Destansı, “Süper Yıldız” (Mario serisi için bir ilk olan vokallerle) “destansı“ “Cascade Kingdom” a itiraz edemez, bu çağlar için birdir.

19. Metroid Prime (GameCube; 2002)

Metroid Prime, popüler Super Metroid formülünü (yeni yetenekler topladığınızda yavaş yavaş açılan bir dünya) aldı ve mükemmel bir şekilde 3D’ye çevirdi. Oyun, Tallon IV’ün vahşi topraklarında kendinizi yalnız hissettiriyor ve müzik bunun içinde büyük bir rol oynuyor.

Ürkütücü atmosferik arka plan parçalarından yoğun kavgalara, bu film müziği diğer gezegenleri keşfetmeye hazır olacak.

20. Persona 5 (PS3, PS4; 2017)

Persona 5, bir RPG oyunu. Unutulmaz bir karakter dizisi, kaygan bir sanat stili, harika zindanlar ve inanılmaz bir 100+ saat çalışma süresi sunuyor. Oyunun soundtrack, caz etkilerini taşır, bu da onu funky ve iyimser yapar. Ayrıca, kasvetli, göze çarpan parçalar, rock ve daha fazlasını bulacaksınız.

RPG’lerden hoşlanıyorsanız, bu olağanüstü sanat eserini deneyimlemelisiniz. Ancak, zamanı ayıramazsanız, en azından OST’nin keyfini çıkarın.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top