Ne Nedir ?

GetContact Nedir ? Ne İşe Yarar? Detaylı

Son günlerde internet üzerinde bir uygulama patladı: “GetContact” . Peki, bu kadar yankı yaratan bu uygulama ne işe yarıyor, insanlar niye bu programdan çok bahsediyorlar? Bu yazımda sizlere bu uygulama nedir, ne işe yarar onları anlatacağım.

Merhaba! Bu sefer bir telefon uygulaması olan GetContact ile karşınızdayım. Duymayanımız kalmamıştır bu uygulamayı. Bazılarımız arkadaşlarımızın vasıtasıyla, bazılarımız gördüğümüz snaplerden, bazılarımız da haberlerden görmüştür mutlaka. Bazıları da bu uygulamanın zararlı olduğunu düşünerek sizi uyarmıştır veya siz zararlı olduğunu düşünerek indirmemişsinizdir.

Ne işe yarıyor bu GetContact?

Android ve iOS’ta indirebileceğiniz bu uygulama ile, istemediğiniz kişileri engelleyebiliyor ve rehberinizdeki kişilerin sizi hangi isimle kaydettiğini görebiliyorsunuz. Tabii ki herkesin ilgisini çeken konu kişilerin sizi hangi isimle kaydettiği. Bana kalırsa o kadar da ilgi görecek kadar önemli bir özellik değildi bu ama insan merakı işte…

Buraya kadar her şey güzel, ancak programda basitçe düşünerek anlaşılacak bir şey var; rehberinizin programın veritabanına yüklenmesi. Yani siz kim sizi nasıl kaydetmiş diye bakarken, sizin rehberinizde kayıtlı olan herkes sisteme yükleniyor ve telefonunuzdaki tüm numaralar programın eline geçiyor. Zaten sistem de böyle işliyor, arkadaşınız sizin onu nasıl kaydettiğini öğrenmek istersen onun sizi nasıl kaydettiği sisteme kayıt ediliyor ve daha sonra siz onun sizi nasıl kaydettiğine bakmanızı sağlıyor. Kafanız karıştı mı?

Napalım yani, indirelim mi, indirmeyelim mi?

Benim fikrimi soracak olursanız, programı indirseniz de indirmeseniz de size bir zararı olacağını çok düşünmüyorum. Tabii iş adamı veya ünlü bir sanatçı değilseniz. İndirmek sizin rehberinizin herkese açık hale gelmesine neden olacaktır, “Banane yaa, olursa olsun, gizlim saklım yok kimseden benim” diyorsanız indirmeniz için bir engel yok. O kadar büyütülecek bir şey de yok yani. Arkadaşınızın sizi nasıl kaydettiğini öğrenmek istiyorsanız gidip kendisine de sorabilirsiniz bence, bu kadar kasmaya gerek yok. Ama internet düşündüğümüz kadar güvenli bir yer de değil, bu yüzden dikkatli olmanızı öneririm.

Hatalı bir açıklama gördüyseniz veya görüşlerinizi belirtmek istiyorsanız yorum yapmayı unutmayın! Okuduğunuz için teşekkürler!

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top