Web Araçları

Google Chrome Lastpass Eklentisi Unutulan Şifreyi Öğrenme Kaydetme

Merhaba arkadaşlar , forum üyelikleri vs. şifrelerinizi kaydedebileceğiniz bir eklentiden bahsedeceğim.Önceleri bu konuda paylaşılmış ancak pek açıklayıcı olmamış.

Eklentinin Amacı nedir ?

LastPass – Password Manager, Form Filler, Password Management adresinden bir üyelik alıyorsunuz a @ b . com mail adresi ve bir şifre belirliyorsunuz.

Ardından eklentiyi google chrome web store bölümünden yüklüyoruz.Eklentiyi kurduktan sonra giriş yapmanızı isteyecektir , lastpass’ın sitesine üye olduğumuz E-mail ve şifre ile giriş yapıyoruz.

Artık her giriş yaptığımız form alanlarında Siteyi Kaydet – Bu site için asla gibisinden üst alanda bir bar belirecek , bilgileri kaydetmek istediğimizde şöyle bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Otomatik giriş yapmak istemiyorsanız eğer , form alanlarını otomatik olarak doldurulmuş şekilde olacaktır.

Seçeneklerde belirtildiği gibi isterseniz eğer lastpass’ın siteye girdiğinizde otomatik giriş yapmasını sağlayabilirsiniz kayıt ettiğiniz giriş bilgileri ile.

Tarayıcı’nın Şifre Kaydetme Özelliği ile Arasındaki Fark Nedir ?

Lastpass bilgileri webserver üzerinde tuttuğu için , yaşanabilecek donanımsal sorunlarda vs. veri kaybına uğrayabilirsiniz haliyle hatırlama bilgilerinide kaybetmiş olacaksınız.

Lastpass ile ise sadece eklentiyi yükleyip lastpass giriş bilgileriniz ile birkez giriş yapmanız , sonrasında bütün bilgileriniz’i kurtarabileceksiniz.

Eklentiyi Google chrome için buradan indirebilirsiniz.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top