Mobil

Google Fotoğraflar’a 6 Alternatif Ücretsiz Reklamsız

Artık bir Google Fotoğraflar alternatiflerine ihtiyacınız var. Bu, Google Fotoğraflar’ları kaldırmanız gerektiği anlamına gelmez; her biri kendi amaçları için değişik özellikler sunan birden fazla fotoğraf uygulamasını çalıştırmaktan çekinmeyin.

Google Fotoğraflar, şu anda akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf uygulamalarından biridir. Sınırsız depolama, resimleri otomatik olarak ayıran akıllı AI ve yerleşik bir fotoğraf editörü ile bir favori. Ama bu mükemmel olduğu anlamına gelmez.

Artık, tüm resimlerinizi çevrimdışı olarak bilgisayarınıza kaydetmek için sadece Google Fotoğraflar yok. Otomatik iken organizasyon harika ancak manuel organizasyon bir karmaşadır. Mobil uygulama, fotoğrafları ve videoları yedeklemek için harikadır, ancak Galeri olarak standarttır. Ve hepimiz Google’ın birçok gizlilik sorununu biliyoruz, bu yüzden kişisel verilerinizden daha fazlasını vermek istediğinizden emin misiniz?

1. Ever ve Shoebox: Masaüstü Uygulamaları ve Sınırsız Yedeklemeler

fotoğraf yedekleme
Çoğu kişinin Google Fotoğraflar’ı kullanmasının en büyük nedeni, bazı kısıtlamalarla da olsa sınırsız fotoğraf ve video depolama alanı sunmasıdır. Google’dan başka yine de bu avantajı elde edebilirsiniz, hem Ever hem de Shoebox mükemmeldir.

Her iki hizmetin de bir masaüstü uygulaması ile Google Fotoğraflar’dan büyük bir avantajı var. Bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki resimleri otomatik olarak yüklemek ve senkronize etmek için uygulamayı indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Uygulamalar hem mobil hem de masaüstünde kullanımı süper kolaydır. Ücretsiz planlar, fotoğraflarınızı 10 megapiksele (en uzun kenarda 3264 piksel) indirecek ve bu da istediğiniz zaman basmak için yeterli görüntü çözünürlüğü sunar.

Ne yazık ki, her iki uygulama da video yedeklemesi için iyi değil. Shoebox, bir video depolama hizmeti olarak faydalı değildir, ancak Full HD çözünürlüğünde sadece 15 dakikalık bir çekimi yedekleyebilirsiniz. Her video için ayrıca üç dakika uzunluğunuda geçemiyor.

Her iki hizmetin ücretli sürümü size daha fazla video yedekleme ve tam çözünürlükte fotoğraf sunar.

2. Cluster (Web, Android, iOS): Kontrollü Paylaşımlı Özel Albümler

Google Fotoğraflar’ın Instagram gibi bir sosyal yönü yoktur. Dahası, Google’ın, yeni katıldığınız özel etkinlikte tıklanan tüm resimleri incelemesini gerçekten istiyor musunuz? Daha da önemlisi, sahip olmamanız gereken bir resmi yanlışlıkla paylaşmamak için kendinize güveniyor musunuz?

Cluster özel bir fotoğraftır. Herhangi bir albümü kimin göreceğini veya ekleyeceğini kontrol ettiğiniz uygulamayı paylaşın. Davetiye gönderdiğiniz veya davetiyelerinizi kimlerin gönderdiği hakkında. Her etkinlik kendi albümüdür, bu nedenle bir yerden insanlar başkalarından fotoğraflarını göremez.

Bu arada feed’iniz, parçası olduğunuz tüm özel albümlerden resimleri gösterir. Bu biraz Instagram gibi insanların yorum yapabilmeleri veya görüntüleri beğenebilmeleri ile tanımlanır.

3. Zyl (Android, iOS): Google Fotoğraflar’daki Eksik Galeri Uygulaması

zyl galeri
Google Fotoğraflar artık Android’de varsayılan galeri uygulaması haline geldi. Fotoğraflar galeri kadar iyi değil. Bu yüzden birkaç alternatif Android galeri uygulamasına baktık. İşte Zyl burada devreye girdi.

Zyl aslında Google Fotoğraflar’daki iyi özelliklerden bazılarına sahip. Örneğin, resim dosyalarınızdaki meta verileri temel alarak resimlerinizin albümlerini otomatik olarak yapar. Ayrıca depolama alanını boşaltmanıza yardımcı olmak için kopyaları izler. Ayrıca, bir yerleşik kırpma, döndürme, filtre ve çerçeveler ekleme vb. gibi tüm temel düzeltmeler de görüntü düzenleyicide.

Ancak en iyi bölüm gizliliktir. Zyl telefonunuzdaki her şeyi yapar ancak hiçbir zaman sunucularına bir şey kaydetmez.

4. Slidebox (Android, iOS): Albümleri Tinder’deki gibi İle Düzenleyin

Google Fotoğraflar, akıllı albümler gibi özelliklerle fotoğraf yönetimini kolaylaştırmak için elinden geleni yapar. Ancak yinede, resimlerinizi düzenlemek ve bulmak en iyisi değil.

Slidebox, fotoğraflarınızı farklı klasörlere veya albümlere hızlı bir şekilde sıralamanıza yardımcı olmak için Tinder benzeri bir mekanizma kullanır. Önce albümleri oluşturun, ardından galeriyi açın. Kaydırmaya devam etmek için fotoğrafınızı sola veya sağa kaydırın, silmek için hızlıca kaydırın ve resmi içine yerleştirmek istediğinizde klasörlerden birine dokunun. Hangisini saklayacağınıza ve hangisinin atılacağına karar vermek için iki resmi hızlıca karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca, bir hata durumunda Geri Al düğmesi vardır.

5. Adobe Bridge (Windows, Mac): Ücretsiz Masaüstü Fotoğraf Düzenleyicisi

Google Fotoğraflar, bilgisayarlar için hala bir masaüstü uygulamasına sahip değil. Tek seçeneği, sabit sürücünüzdeki klasörler için bir yedekleme ve senkronizasyon fotoğraf uygulamasıdır. Elbette, hem Windows hem de Mac yerleşik fotoğraf galerisi ve yönetim uygulamaları ile birlikte gelir, ancak daha iyi bir şeye ihtiyacınız var. Adobe’den harika bir ücretsiz program var.

Adobe genellikle yazılımı için büyük paralar istiyor, ancak Adobe Bridge bu ücretsiz ve harika Adobe uygulamalarından biridir. Program, toplu yeniden adlandırma, toplu yeniden boyutlandırma, panorama desteği, HDR desteği, renk yönetimi ve damgalama gibi bazı önemli özellikler sağlayan güçlü bir fotoğraf yönetim aracıdır.

Dijital kamera kullanıyorsanız, fotoğrafları bir kameradan bilgisayara aktarmak için Adobe Bridge en iyi araçtır.

Unutmayın, Google Fotoğraflar’ın halen pek çok iyi özelliği var, bu yüzden bu alternatifler onu kaldırmanız gerektiği anlamına gelmez. 

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top