Web Araçları

Hedef Klasör Zaten Var Hatası Nasıl Çözülür?

Yükleme Başarısız: Hedef Klasör Zaten Var Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress en çok kullanılan site altyapılarından biridir. WordPress kullanıcılarının vazgeçilmezlerinden olan eklentiler kimi zaman bazı problemlerle kullanıcıların başına bela olabiliyor. Bu hatalardan biri de genelde yoast seo vb. gibi eklentilerde meydana gelen “hedef klasör zaten var” uyarısı ile ortaya çıkan hatadır. Bu hata daha önce yükleyip silmiş olduğunuz bir eklentiyi tekrar yüklerken, bu eklentinin dosyasının sitenizin dosyaları içinde zaten var olmasından kaynaklanır. “Hedef klasör zaten var” hatasının çözümü ise oldukça basittir. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek hatayı kolayca giderebilirsiniz:

“Yükleme Başarısız, Hedef Klasör Zaten Var” Hatası Nasıl Çözülür?

  • Bu hatanın çözümü için ilk olarak yüklemeye çalıştığınız eklentinin adını not alın.
  • Ardından cpanel veya ftp kullanarak “public-html > wp-content > plugins” yolunu izleyin. Burada yüklemek istediğiniz eklentinin isminin bulunduğu klasörü bulun ve silin.
  • Son olarak eklentiler sayfasına dönün ve eklentinizi kolayca, hatasız bir şekilde kurun.

Not: Eğer bu hatayı yoast seo isimli eklentide alıyorsanız plugins klasöründe seo-wordpress isimli dosyayı silmeniz gerekiyor.

Yukarıdaki yönergeleri izlemenize rağmen hatanız çözülmediyse, hala aynı hatayı almakta iseniz yorum yaparak veya mail göndererek bizimle iletişime geçmeniz halinde özel olarak hatanızın giderilmesi için sizinle ilgilenebiliriz.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top