İnternet & Sosyal Medya

İnstagram Takipçi Nasıl Arttırılır? Kolay Yöntem Detaylı 2019

Hepimiz sosyal medya üzerinde fazla takipçimiz, fazla beğenimiz olsun isteriz. Takipçileri arttırmak için kimilerimiz takipçi hileleri kullanır, kimilerimiz normal yöntemler kullanmak ister. Hileye karşıyız çünkü hile kullanmak kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil. Peki ya doğal yöntemlerle instagram takipçi nasıl arttırılır? Bu yazımızda instagram takipçi sayısını arttırmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri tüm detaylarıyla inceleyeceğiz.

İnstagram Takipçi

İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Ülkemizde milyonlarca kişi aktif olarak instagram kullanıyor. Hal böyle olunca, bu platformda bir çok insana hitap edebilir, fazla beğenilere ve takipçilere sahip olarak belki de ünlü bile olabilirsiniz. Bu kadar çok kişinin aktif olduğu bir platformda birden yükselmek oldukça zor. Ancak yavaş yavaş yükselmek mümkün. İnstagram politikalarına uygun hareket ederseniz, 6 aylık bir sürenin sonunda onbinlere hitap edecek hesaba sahip olabilirsiniz. Şimdi hangi yolları izleyeceğinizi inceleyelim.

Temiz Bir Hesaba Sahip Olun

Yeni bir instagram hesabı açtığınızda, bu hesapta yapacağınız paylaşımları belirlemeli, hesabınıza uygun profil fotoğrafını ayarlamalı, isminizi, kullanıcı isminizi, bionuzu doğru bir şekilde düzenlemelisiniz. Bu ayarlar hem sizi takip edecek kişilere hem de Instagram’ın algoritmasına olumlu bir etki yaratacaktır. Bunlar düzgünce hazırlanmaz ve düzenlenmez ise ne yaparsanız yapın dönüş elde etmeniz oldukça zor olacaktır.

Düzenli İçerik Üretin

Kendinize bir süreç belirleyin. Her gün veya haftada 3 gün gibi planlar oluşturun ve belirlediğiniz sürelerde eksiksiz içerik paylaşımı yapın. Takipçiler içerik paylaşmadığınızı görürlerse sizi takip etmek için bir sebepleri olmayacaktır. Ürettiğiniz içerikler kaliteli ve ysize özgün olsun, aksi taktirde kalitesiz içerikten yine takipçi kazanamayabilirsiniz.

Hikayeler de paylaşmayı unutmayın. Mini anketler yapın, yaptığınız işi hikayelerinizden paylaşın. Böylece takipçilerinize sizi takip etmeleri için bir sebep daha vermiş olacaksınız. Ayrıca insanlar günlük hayat paylaşımlarını severler, bu da size artı bir dönüş sağlayacaktır.

Hastag Kullanımı

Hastag kullanımını göz ardı etmeyin. Hastag kullanımı oldukça önemlidir. Ancak cıvkını da çıkartmayın. Paylaştığınız içerikle alaklı 5’den fazla hastag kullanmayın. Daha fazlası Instagram tarafından spam olarak algılanacaktır, ki bu ceza yemenize veya hastaglerinizin geçersiz sayılmasına sebep olur.

Sosyalleşin

Elinizi korkak alıştırmayın. Cool gözükmeye çalışmayın. Çok paranız varsa reklam vererek kendinizi tanıtabilirsiniz ancak yoksa diğer instagram hesapları ile etkileşime girmekten çekinmeyin. Başka postların altına yorum yazın, insanları takip edin, sayfalarla karşılıklı hikaye paylaşın. Böylece tanınırlığınız artacak ve insanların size ulaşmasını sağlayacaksınız.

 

Keşfete Oynayın

Keşfete girmek oldukça zordur, ancak girdikten sonra artık insanlara kendinizi tanıtmak için ek bir çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Belirli kriterleri yerine getirdiğinizde otomatik olarak instagram keşfet bölümüne girersiniz.

Başka Platformlardan Takipçi Çekin

Bir web siteniz varsa veya başka bir sosyal medya platformunda hesaplarınız varsa hepsini etkileşim içinde kullanın. Sitenize instagram hesabınızı ekleyin ve sitenize giren kullanıcıları hesabınıza yönlendirin, veya Facebook hesabınızla Instagram hesabınızı bağlayın.

Reklamlar Yapın, Çekilişler Düzenleyin

Instagram hesabınızda çekilişler düzenleyin, gönderilerinizin tanıtımlarını yapın. Çok masraflı olmayacak çekilişler ve tanıtımlar ile daha çok kişiye erişebilirsiniz. Çekilişlerde “Hesabı takip edin, yorum atın” gibi koşullar koyun ki, sizi takip etsinler.

Tüm Nimetlerden Faydalanın

IGTV, Öne Çıkanlar gibi özellikleri de kullanmayı ihmal etmeyin. İnstagram’ın tüm özelliklerini aktif olarak kullanmak fark edilme ihtimalini arttıracak, takipçilerinize fazladan içerik verecek.

Vazgeçmeyin

Takipçilerin bir anda gelmesini beklemeyin. Siz düzenli içeriğinizi paylaşın, yukarıdaki tüyoları uygulayın, eninde sonunda takipçileriniz gelmeye başlayacaktır. Bu sizin performansınıza bağlıdır, o yüzden 1 ayda da gelebilirler 1 yılda da. Ancak vazgeçmezseniz, eninde sonunda gelirler.

Yazımızın sonuna geldik. Siz yukarıdaki tüyolar dışında takipçinizi arttırmak için nasıl yöntemler uyguluyorsunuz? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum yazarak belirtmeyi unutmayın!

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top