İnternet & Sosyal Medya

İnternet Üzerinden Reklam Veren ve Alan Firmalar

Bir blog veya web sitesi kurduğunuz zaman, bir süre sonra bu sitenizden gelir elde etmeyi istemek en doğal hakkınız. Sonuçta bir iş üzerinde çalışıyorsunuz ve bundan bir karşılık bekliyorsunuz. Bunun için bir çok gelir yöntemi bulunuyor ancak en popüler olanı sitenize reklam vermek.

Bir ürün satmak istiyorsunuz veya web sitenizi insanlara duyurmak istiyorsunuz ve bunun için reklam vermeniz gerekiyor.

Bu yazımızda yukarıdaki örneklerden yola çıkarak internet üzerinde reklam verme ve reklam alma firmalarını inceleyeceğiz.

Bakmadan Geçme!  İnternet Nasıl Oluştu? ARPANET

İnternette birçok reklam verme ve alma firması bulunuyor. Ve bazı kişiler tüm gelirleri bu firmalar sayesinde geliyor. Bu yüzden, gelecekteki gelir kapınız bu firmalar olabilir. Hemen başlayalım!

Google Adwords ve Google Adsense

Dünya’daki bir çok web sitesi sahibinin ve reklamverenin kullandığı Google servisleri Adsense ve Adwords sayesinde hayal edemeyeceğiniz paralar kazanabilir veya tüm potansiyel müşterilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mazeretsiz.com olarak bizde Google Adsense kullanıyoruz.

Google Adsense Web Sitesi

Google Adwords Web Sitesi

ReklamTRK

Türk firması olan ReklamTRK sayesinde, hem reklam alabilir, hem de reklam verebilirsiniz. 2013’den beri aktif olan ReklamTRK sayesinde güzel gelirler elde edebilir veya bir çok potansiyel müşteriye erişebilirsiniz. ReklamTRK Web Sitesine gitmek için tıklayın.

AdMatic

16 Milyon kişiye erişim vadeden AdMatic sayesinde hem reklamveren olabilir hem de yayıncı olabilirsiniz. Google Adsense ile karşılaştırılan AdMatic hakkında düşük ödeme yapılıyor hakkında görüşler mevcut. AdMatic Web Sitesine gitmek için tıklayın.

ReklamStore

Yine bir Türk firmasıyla beraberiz. Türkiye merkezli, İsrail ve BAE üzerinde de aktif olan ReklamStore’ye, yeni bir firma diyebiliriz. Birçok ads türüne sahip olan ReklamStore’da ister yayıncı ister reklamveren olabilirsiniz. ReklamStore Web Sitesine gitmek için tıklayın.

AdCash

Yıllardır hizmet veren firmalardan bir diğeri olan AdCash, hem reklamveren hem de yayıncı olmanıza olanak tanıyor. Başvuru sistemi ile çalışan AdCash sayesinde siz de bir çok kişiye erişebilir veya para kazanabilirsiniz. AdCash Web Sitesine gitmek için tıklayın.

Tabii ki daha birçok reklam firması bulunuyor, ancak en çok bilinenler ve kullanılanlar bu firmalar. Sizin bildiğiniz başka bir firma var mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top