Mobil

IPhone Ekran Videosu Çekme Hızlı RESİMLİ ANLATIM

iOS 11 Sessiz Ekran Videosu Çekme

Kontrol Merkezi’ne eklenen kısayolla birlikte bunu iOS cihazınızın ekranının altından yukarı doğru kaydırabilir ve Ekran Kaydı butonuna basabilirsiniz. Bastığınız anda 3’ten geriye doğru saymaya başlayacak ve bu sırada kaydetmek istediğiniz menüye geçebileceksiniz.

iOS 11 Sesli Ekran Videosu Çekme

Peki ya ekranınızı kaydederken aynı zamanda bir şeyler de anlatmak istiyorsanız? Eğer cihazınızda 3D Touch özelliği aktifse, Kontrol Merkezi’ndeki Ekran Kayıt kısayoluna sert şekilde basılı tutun. Eğer 3D Touch yoksa uzun süre basılı tutarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Eğer 3D Touch özelliğini kullanarak neler yapabileceğinizi öğrenmek isterseniz iPhone 3D Touch Tüm Özellikleri – İpuçları – Kısayolları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Burada karşınıza bir  mikrofon butonu çıkacak ve dokunarak kaydı başlatabileceksiniz. Aktif hâle getirdiğinizde mikrofun tuşu kırmızı renge dönüşerek kaydın devam ettiğini size gösterecektir. Böylece hem ekran kaydını alabilir, hem de konuşabilirsiniz.

İzleyip Paylaşma

Kaydı durduktan sonra videolarınız cihazınızın Film Rulosu kısmına aktarılacak. Ardından Fotoğraflar uygulamasını açarak bulabilir, izleyebilir, düzenleme yapabilir veya istediğiniz kişilerle doğrudan paylaşabilirsiniz.

 

 

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top