Web Araçları

Makale Özgünlük Kontrolü Nasıl Yapılır? – Makale Kontrol Siteleri

Makale Özgünlük Kontrolü Nasıl Yapılır? – Makale Kontrol Siteleri

Özellikle Google için sitenize girdiğiniz makale içeriklerinin özgün olması oldukça fazla önem arz etmektedir. İşte bu yüzden makalelerinizin özgün olup olmadığını kontrol edebilmeniz adına sizlere makalelerinizin özgünlüğünü nasıl kontrol edebileceğini açıklamak istiyorum.

Makalelerinizin özgünlüğünü bir kaç site ile kontrol edebilmeniz mümkün. Bu siteler Google’da cümle olarak araştırmalar yaparak kısa yoldan sizlere makalenizin özgün olup olmadığını gösterir.

İlk Sitemiz: Smallseotools

Smallseotools, yıllardır makaleler için özgünlük kontrolü yapmanızı sağlayan büyük bir sitedir. Bu sitede özgünlük kontrolü yapabilmek için siteye girdikten sonra boş olan kutucuğa makalenizin içeriğini yapıştırmanız gerekiyor. Biz makalenin bazı yerlerini değiştirdik bazı yerlerini ise aldığımız yer ile aynı şekilde bıraktık.

Öncelikle buraya tıklayarak siteye giriş yapın.

Örnek olarak bir fotoğraf ile gösterelim:

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza bir yazı gelecektir. Aşağıdaki resimde neyin ne anlama geldiğini anlatmaya çalıştık:

Gördüğünüz gibi yapıştırdığımız yazı bir haber sitesinden alıntıydı. Bazı yerlerini değiştirmiştik ve değiştirdiğimiz yere özgün dedi. Diğerlerini ise kırmızı yazı ile yazarak özgün olmadığını belirtti. Bu arada eğer isterseniz kırmızı yazılara tıklayarak hangi sitede paylaşıldığını dahi görebilirsiniz.

Diğer Siteler

Tüm siteler aynı işlevi görmektedir. Yukarıda vermiş olduğumuz site bu işin zaten piridir. Ama sizler için aynı tarzda 2-3 site daha vermek istiyorum.

Quetext – İlk olarak buraya tıklayarak siteye girin. Ardından beyaz kutuya tıklayarak makalenizi yapıştırın. Sonra search tuşuna basıp kontrolün tamamlanmasını bekleyin.

R10 – Bir çok kişinin bildiği en büyük webmaster sitesi R10’un vermiş olduğu hizmetten de faydalanabilirsiniz. Buraya tıklayın ve siteye giriş yapın. Ardından makalenizi boş kutucuğa yapıştırıp sorgula butonuna basın.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top