Oyunlar

Obs Siyah Ekran Sorunu (Fix) Güncel

Nvidia dizüstü bilgisayarlar için TLDR
Windows denetim panelindeki nvidia denetim paneline gidin ve soldaki üç boyutlu ayarlarına gidin. Arkasından, sağdaki bölmede, açılır listeye obs64.Exe yolunu ekleyin ve NVIDIA (“Yüksek performans”) bağdaştırıcısını kullanmak için bunu seçin.

Veya alternatif olarak, Game Capture için adım adım daha rahat bir adım:
Nvidia’nın kontrol paneli -> soldaki 3B ayarları -> Sağdaki Genel sekmesi -> Aşağıdaki açılır kutuyu tıklayın, nvidia’yı seçin -> Uygula ve Tamam’ı tıklayın -> OBS’yi yine başlat ve oyun.

Bazı nedenlerden dolayı monitör / Ekran yakalamanız gerekiyorsa, ekran ekranının görüntülendiği yer olan Intel GPU’da çalışacak şekilde OBS’yi ayarlamanız gerekir.

Not: quicksync kullanılıyorsa
Nvidia yerine intel üzerinde çalıştırmak için QSVHelper.Exe ayarlayın
——————-

Bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, soruşturma sorunları (siyah ekran) ile karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi çoğu dizüstü bilgisayarın birden fazla grafik bağdaştırıcısına haiz olmasıdır. Neden birden fazla grafik bağdaştırıcısına sahipler? Çünkü güç tasarrufu için kullanılır (masaüstü / pencereler), diğeri performans için kullanılır (oyun). Dizüstü bilgisayarların pille çalışacak şekilde tasarlandığından, dizüstü bilgisayardaki güç kullanımını en aza indirgemek için bu yapılır.

Bundan dolayı, çoğu vakit yakalama problemlerına niçin olabilir. Dizüstü bilgisayarınız, güç tasarruflu GPU’ya ve diğeri performans GPU’larına bir görüntü çizebilir. Sadece, OBS’nin etkin bir halde yakalanması için, OBS’nin kendisinin yakalamak istediğinizle aynı GPU üzerinde çalışması gerekir. Eğer ABS A adaptöründe çalışıyorsa ve B adaptöründe bir görüntü çekiliyorsa, yakalamaya çalışırken siyah bir ekran elde edersiniz.

Pencere yakalama ve “uyumluluk modu”:
GPU’yu (tipik olarak AMD dizüstü bilgisayarları) ayarlayamazsanız veya başka bir GPU’dan bir görüntüyü (örneğin, efsaneleşmiş lobi penceresi penceresinden) çapraz olarak yakalamak isterseniz, “uyumluluk modu” seçeneğiyle etkinleştirilmiş pencere / monitör soruşturma özelliğini kullanın. Soruşturma zorlamak. Ancak “Uyumluluk modu” biraz daha fazla CPU kullanımı gerektirir.
Uyumluluk modu, oyunların yakalanması için önerilmez, ancak temel olarak bir yakalamayı garanti eder.
Oyun soruşturma bir uyumluluk moduna sahip değil. Oyun yakalama, yakalamak istediğinizle aynı GPU üzerinde çalışmalıdır.

Bunun sinir bozucu bulunduğunu biliyorum. Ben de bu durumdan memnun değilim. Ne yazık ki, bu mevzuda gerçekten yapacak hiçbir şey yok. Bu yalnız dizüstü bilgisayarların tasarlandığı yoldur.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top