Program İndir & İnceleme

PDF Dosyası PowerPoint Sunumuna Dönüştürme

PowerPonit sunumuna dönüşmeyi düşündüğünüz bir PDF dosyanız varsa, okumaya devam edin. Bir PDF dosyasını bir PowerPoint dosyasına nasıl dönüştürebileceğinizi gösterecek ve ardından da düzenlemeniz için birkaç biçimlendirme ipucu sunacağız.

PDF günümüzde en çok kullanılan dosya formatlarından biridir. Ancak, PowerPoint sunumlarında kullanılmaya çok eğimli bir dosya türü değildir.

Tabii ki, 100 sayfalık bir akademik makaleyi slayt gösterisine dönüştürmek pek olası değil, ancak PDF’ler yalnızca metin için kullanılmıyor. Çok sayıda grafik ve görüntü de PDF formatında dağıtılmaktadır.

PDF, PowerPoint Sunumuna Nasıl Dönüştürülür

Çoğu dosya formatı dönüşümlerinde olduğu gibi, PDF dosyasını bir PowerPoint dosyasına çevirmenin iki yolu vardır. Bir web uygulaması veya bir masaüstü programı kullanabilirsiniz.

Web Uygulaması: Smallpdf
Biraz uğraş ile, bir PDF belgesini bir PPT dosyasına dönüştürebilecek birkaç araç bulabilirsiniz. Ancak, Smallpdf en güvenilir ve en etkileyici sonuçları veriyor.

Uygulamanın kullanıcıların beğeneceği bazı önemli avantajları var. İlk olarak, kullanımı tamamen ücretsizdir. İkincisi, Smallpdf kendi sunucularında herhangi bir dosya tutmaz (dönüşümünüzü birkaç kez indirmek istediğinizde dosyanızı bir saat korur). Tamamen web tabanlı; bilgisayarınıza herhangi bir şey yüklemeniz gerekmez.

smallpdf

Dönüşümünüzü başlatmak için Smallpdf web sitesine gidin. Pencerenin üstündeki gezinme çubuğunu kullanarak, Tüm Araçlar> PDF’den Dönüştür> PDF’den PPT’ye (All Tools > Convert from PDF > PDF to PPT) gidin.

Şimdi ekranınızda sarı bir kutu göreceksiniz. Web uygulamasına dönüştürmek istediğiniz dosyayı eklemenin üç yolu vardır. Bilgisayarınızdan (sürükleyip bırakarak veya Dosya Seç’i tıklayarak) bir dosya yükleyebilir, Google Drive’dan bir dosya ekleyebilir (Google Drive’dan tıklayarak) veya Dropbox’tan bir dosya ekleyebilirsiniz (From Dropbox’ı seçerek).

smallpdf

Not: Google Drive veya Dropbox’tan bir dosya eklemek isterseniz, hesabınıza erişmek için Smallpdf iznini vermeniz gerekir. Bunu yapmak istemiyorsanız, söz konusu PDF’yi bilgisayarınıza indirin ve ardından web uygulamasına tekrar yükleyin.

Dosyanızı seçtikten sonra, yükleme işlemi başlayacaktır. PDF’nizin boyutuna bağlı olarak, birkaç dakika sürebilir.

Yükleme tamamlandığında, dönüşüm süreci başlayacaktır. Yine, gereken süre orijinal PDF’nizin boyutuna bağlı olarak değişecektir.

smallpdf

Sonunda, sonuç ekranını göreceksiniz. Yeni PowerPoint dosyanızı doğrudan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz veya Google Drive’a veya Dropbox’a kaydedebilirsiniz.

İkinci bir belgeyi dönüştürmek isterseniz, Başlat’a tıklayın.

Masaüstü Uygulaması: Wondershare PDF Converter Pro
Okumaya devam etmeden önce, küçük bir uyarı. Bir PDF’yi masaüstünüzdeki bir PowerPoint dosyasına dönüştürmek için ücretsiz bir uygulama yoktur.
Geliştiricilerin mantığı basittir: çok az sayıda kişinin, özel bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duyduğunu düşünerek ve programı kullanabilecek kişilerin muhtemelen aracı profesyonel bir ortamda kullanıyor olabileceğini düşünüyor.

Peki, en iyisi hangi uygulama?

Smallpdf ayrıca PDF’yi PowerPoint sunumlarına dönüştürmek için bir masaüstü uygulaması da sunuyor. Ancak bu yeni bir uygulama ve henüz daha yerleşik rakiplerinden bazıları ile aynı sayıda özellik sunmuyor.

En çok tanınan iki masaüstü PDF dönüştürücü aracı ILovePDF (15 günlük bir deneme sunuyor) ve Adobe Pro DC (yedi günlük bir deneme sunuyor). Denemeden sonra, her iki PDF aracı için de bir lisans için ödeme yapmanız gerekecektir.
Net bir “kazanan” arıyorsanız, Acrobat Pro DC’ye karşı tartışmak zordur. Ancak, ayda 14,99 dolara mal olacak. Yalnızca zaman zaman dönüşüm gerçekleştiriyorsanız, aboneliğin maliyetini çıkarmak zordur.

Özellik olarak, herhangi bir cihazdan Adobe Pro DC uygulamasını kullanabilir (ve böylece dönüşümleri yapabilirsiniz),
PDF dosyasının hangi bölümlerini dönüştürmek istediğinizi seçin ve önceden tanımlanmış PPT formatlarını ayarlayın.

Daha ucuz bir alternatif arıyorsanız, Wondershare PDF Converter Pro’yu deneyin. Hala 79,95 dolar, ancak ömür boyu lisans için bir kerelik ücret. Yine, deneme süresi mevcuttur, bu yüzden satın almadan önce deneyebilirsiniz.

Wondershare PDF Converter Pro
PDF dosyasını PPT biçimine dönüştürmek için uygulamayı açın ve orijinal dosyayı açın. Ardından, Ana Sayfa sekmesine tıklayın ve şeridin sağ tarafındaki Diğerlerine’yi seçin. Bir kaydetme diyaloğu açılır. Farklı Kaydetme Türü açılır menüsünde PPT’yi seçin ve Kaydet’e basın. Dönüşüm, dosyanızın boyutuna bağlı olarak birkaç dakika sürebilir.
Göz önünde bulundurulması gereken diğer uygulamalar şunlardır:

PDF’nizi Düzenleme
Dosya dönüşümünün doğası göz önüne alındığında, orijinali daha basit hale getirebilirsiniz, dönüştürülen dosya ne kadar iyi görünür.

Tabii ki, PDF’in orijinal yazarı dosyayı düzenlemek için kilitlediyse, bu konuda fazla bir şey yapamayabilirsiniz. Ancak, orijinal dosyayı düzenleyebiliyorsanız, sunumunuzda ihtiyaç duymadığınız içerikleri çıkarın. Özellikle çakışan öğelerin tümünü olabildiğince çıkarmaya (veya değiştirmeye) çalışmalısınız.

Çakışan öğelerin kaldırılmasının dönüştürülen PPT dosyasını düzenlemeyi kolaylaştıracağını göreceksiniz.
Dönüşüm yazılımı, PDF’nizin sayfasındaki tüm öğeleri tanımlamaya çalışacak ve bunları ayrı ayrı düzenlenebilir hale getirecektir. Çakışan içerik, yazılımın her bir içerik öğesini yanlış tanıması olasılığını artırır.

PDF-PowerPoint Çözüm Yok Mükemmel
PDF dosyalarını PowerPoint formatına dönüştürdüğünüzde, son ürünün mükemmel olmayacağını biliyor olmanız gerekir.

PDF dönüştürme, özellikle PDF ve PPT gibi farklı biçimler arasında dönüştürme yaparken, en iyi zamanlarda bile zordur.

Tüm dönüştürme yazılımı sadece dosyanın nasıl göründüğüne dair bir tahminde bulunur. Her zaman makul miktarda post-yapmak için hazırlıklı olmalısınız. Sunumunuzu profesyonel bir ortamda kullanmayı planlıyorsanız ve slayt gösterisi hatalarından kaçınmak istiyorsanız dönüşüm düzenlemesi yapın.

Bir dosyayı PDF’den PowerPoint’e dönüştürmenin çok zor olduğunu düşünmeye başlıyorsanız, bunun yerine bir Word dosyasına dönüştürmeyi düşünebilirsiniz.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top