Yazılım

Python Öğrenmek Ne Kadar Sürer? Zorluğu Nedir?

Bir programlama dilini öğrenmek zor ve meşakkatli bir yoldur. Hangi dil olursa olsun durum hepsi için aynıdır. Ve böyle bir sorunun cevabını verebilmek oldukça zordur. Bir programlama dilini öğrenmek normal bir dili öğrenmek olarak görülebilir. İngilizce’yi ne kadar sürede öğrenirsiniz? İşte bu sorunun cevabıyla bir programlama dili ne kadar sürede öğrenilir sorusu aynıdır. Bugün Python öğrenmek isteyen biri, üstesinden ne kadar sürede geleceğini bilmek ister. Net bir cevabı olmasa da tüm açılardan durumu inceleyip Python ne kadar sürede öğrenilir veya Python öğrenmek ne kadar sürer sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Python Öğrenmek

Python, günümüzde en gelişmiş ve bir çok yerde kullanılan bir programlama dilidir. Bir yazılımcının bu dili bilmesi zorunlu gibi bir şeydir. Sayısız ortamda özgürce kullanılabilen ve geliştirilebilen bir dildir. Ayrıca sınırsız sayıda kütüphaneye ve geliştirmeye sahiptir.

Şimdi asıl sorumuza gelelim. Python öğrenmek ne kadar sürer? İlk olarak internette okuduğunuz yazılardan yola çıkarak, “Ben bu dili 10 günde öğrenirim veya 10 yıl çalışsam bu dili öğrenemem”demeyin.

Başlangıç

Python temellerini öğrenmeniz ve uygulamaya koymanız çok uzun sürmeyecektir. Hele önceden başka bir dili biliyorsanız veya bu işlerle uğraşıyorsanız çok daha kolay bir şekilde öğreneceksiniz. Diğer dillerde de olduğu gibi sürekli alıştırma yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde bazı terimleri unutabilirsiniz. İlerlediğinizi hissettiğiniz zamanlarda bile en basit terimleri tekrar edin ki unutmayın. Temelleri öğrenmek performansınıza göre 2 hafta ile 2 ay arasındadeğişebilir.

Python Öğrenmek

Gelişim

Python temelinde kolay ve anlaşılabilir bir dildir, ancak işler gittikçe zorlaşır. Sınırsız sayıda kütüphanesi bulunması, her sektörde kullanılabilir olması sebebiyle işler iyice karışacak bildiklerinizi de unutmaya başlayacaksınız. Yapay zekadan bilgisayar programlarına, internet yazılımlarından görsel programlamaya kadar her sektörde sınırsız python terimi bulunur. Bu dilin en profesyonelleri bile sürekli yeni bir şeyler öğrenmektedirler.

Kendi programınızı yazacağınız güne gelmek, Rasperry Pi ile projeler geliştirecek bilginiz olacağı zamanlara ulaşmak tamamen sizin isteğinize ve pratiğinize bağlıdır. Güzel bir eğitim ve kendinizi geliştirmenizle 6 aydan 2 yıla kadar Python sistemlerini öğrenebilirsiniz.

İşin Özü..

Tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Öğrenmek için çok paralar da harcamanıza gerek yok. Ücretsiz bir şekilde bile bu dili öğrenebilirsiniz. Temelinizi sağlam oluşturursanız, ilerlerken çok zorlanmazsınız.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top