Mobil

Root’lu Android Cihazınız için Magisk Modülleri 2019

Bu kılavuzda, Magisk modüllerinin nasıl kurulacağına bakacağız ve daha sonra en iyi 10 modülü Android telefonunuza Magisk ile nasıl yükleyeceğinizi göstereceğiz.

Bir Android telefona root atmanın farklı yollarından biri olan Magisk tartışmasız en iyisidir. Sistemsiz bir yöntemdir, yani Android’in sistem bölümünü değiştirmez.

Bu, telefonun köklü durumunu bankacılık uygulamaları gibi güvenlik bilincindeki uygulamalardan gizlemesine izin verir. İhtiyacınız olduğunda ayrılmayı da çok daha basit hale getirir.

Ve başka bir fayda var: Magisk modülleri için destek.

Bu küçük uygulamalar, cihazınıza ince ayar, iyileştirme ve işlevsellik ekler. Pil ömrünü iyileştirmek veya Android telefonunuzda iOS emojileri yüklemek için bu modülleri kullanabilirsiniz.

Android’de Magisk Modülleri Nasıl Kurulur

Henüz kurulum yapmadıysanız, Magisk ile nasıl root işleminin nasıl yapılacağını araştırın. Telefonunuz daha eski SuperSU yöntemiyle zaten root atılmışsa, root’u kaldırıp yeniden Magisk ile oluşturabilirsiniz.

Magisk modüllerini, kaynağı tuttuğunuz yere bağlı olarak kurmanın iki yolu vardır. Her ikisi de Magisk Manager uygulamasını kullanır ve basittir.

Magisk Modüllerini Kurma: Yöntem Bir

 1. Magisk Manager’ı açın.
 2. Kenar çubuğunu ekranın sol kenarından kaydırarak açın ve İndirilenler’i seçin.
 3. Artık mevcut Magisk modüllerinin bir listesini göreceksiniz. Nasıl kurulacağı veya kullanılacağı ile ilgili ek talimatlar dahil olmak üzere daha fazla bilgi edinmek için birine dokunun.
 4. Bir modülü kurmak için indirme simgesine dokunun. Verdiğiniz mevcut seçeneklerden, İndirme modülü, telefonun belleğine kaydeder ve daha sonra indirilenleri bir adımda yükler.
 5. Yükle’yi seçin. Süreç, modülün boyutuna bağlı olmasına rağmen çok uzun sürmez.
 6. İstendiğinde Yeniden Başlat’a dokunun ve telefonunuz, modül kurulumu ile yeniden başlatılacaktır.

Bazen İndirmeler listesi herhangi bir şey göstermede başarısız olur.
Bu olursa, Ayarlar> Clear Repo Cache (Repo Önbelleğini Temizle’ye) gidin ve tekrar deneyin.

Magisk Modüllerini Kurma: Yöntem İki

Modülleri manuel olarak indiriyorsanız ikinci yöntemi kullanmanız gerekir. Bunların birçoğunu Magisk GitHub repo‘sunda veya XDA Developers forumlarında bulabilirsiniz.

 1. Modülü telefonunuzun hafızasına indirin.
 2. Magisk Manager’da kenar çubuğunu açın ve Modüller’i seçin.
 3. Artı simgesine basın, ardından indirilen modülün yerini bulun.
 4. Modüle uzun basın ve Aç’ı seçin. Yüklenmeye hemen başlayacak.
 5. İstendiğinde telefonunuzu yeniden başlatın.

Android’de Magisk Modülleri Nasıl Kaldırılır
Sorunlu modülleri kaldırmak için Magisk Manager for Recovery Mode modülünü kurun.
Bu, Kurtarma modundayken herhangi bir modülü kaldırmanızı sağlar.

Modülleri kaldırmak veya devre dışı bırakmak için Magisk Manager uygulamasında Modüller’e gidin:

 • Devre dışı bırakmak için bir modülün yanındaki kutunun işaretini kaldırın. Sonra yeniden başlat.
 • Bir modülü tamamen kaldırmak için çöp kutusu simgesine dokunun. İşlemi tamamlamak için yeniden başlatın.

İşte başlamanız için 10 temel Magisk modülü. Yüklemek için İndirilenler menüsünden bunları kolayca bulursunuz.

1. App Systemizer

App Systemizer, belirli uygulamaları sistem uygulamaları olarak yüklemenizi sağlar. Bunu amacı nedir? Bir kaç neden var. Sistem uygulamaları kolayca kaldırılamıyor, böylece güvenlik uygulamaları için ekstra bir koruma katmanı elde edersiniz. Pil optimize ediciler gibi bazı yardımcı programlar, sistem uygulamalarına sunulan ekstra ayrıcalıklarla daha iyi çalışır. Ayrıca, üçüncü taraf başlatıcısı gibi sürekli çalışan uygulamalar için de iyi çalışır.

App Systemizer, sistem bölümünü değiştirmez, bu nedenle telefonun dahili depolama alanında yer açmak için kullanamazsınız.
Uygulamalar her zamanki gibi Play Store’dan otomatik olarak güncellenir.

2. Viper4Android FX

Viper4Android telefonunuz için en iyi ses ekolayzır uygulamasıdır. Bozulmayı en aza indirirken bası artırmanıza, tiz sesini kısmanıza veya telefonunuzun maksimum sesini artırmanıza olanak tanır. Biraz zaman ayırırsanız inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.

Viper4Android’in en iyi yanı, farklı çıkış aygıtları için ses profilleri oluşturmanızı sağlamasıdır. Telefonunuzun dahili hoparlörleri için en iyi olan ses profili, kablolu kulaklıklarınız veya araç içi ses sisteminiz için doğru ses çıkarması olası değildir.
Bu uygulama ile her biri için ayrı bir profil oluşturun ve ayarları ayrı ayrı kaydedin.

3. Greenify4Magisk

Greenify en popüler root uygulamalarından biridir. Kullanmadığınız zamanlarda uygulamaları hazırda bekleterek pil ömrünüzü en üst düzeye çıkarır. Android’in Doze özelliğinin süper şarjlı versiyonu gibi. Özellikle daha eski Android versiyonları bulunan cihazlarda etkilidir.

Greenify4Magisk, özel bir Boost modundan faydalanmanızı sağlar. Bu daha sıkı sistem entegrasyonu sağlar ve kaynak-aç süreçlerini kapatmak için daha etkilidir.

4. Pixel Experience

Piksel 2 Android telefonların kralıdır. Aynı zamanda pahalı. Google’ın amiral gemisinin önemli özelliklerinden bazılarını susturuyor ancak şu anda yeni sürüme geçemiyorsanız, Pixel Experience modülüne bir sonraki en iyi seçenek olarak göz atın.

Size bir Piksel 2’nin görünüm hissi ve işlevselliğini sunar. Pixel 2 başlatıcısını, ses dosyalarını (zil sesleri ve alarmlar gibi), temaları ve Google Sans yazı tipini alırsınız. Ek olarak, Camera2API desteği, video sabitleme ve Google Asistan gibi ekstralar ekler.

5. Volume Steps Increase

Varsayılan olarak, Android ses kontrolünün sessiz ve maksimum ses yüksekliği arasında 15 adımı vardır. Bazen, her iki kulaklık arasındaki atlama, özellikle de kulaklıktan dinlerken çok büyük olur.
Ses Seviyesi Adımları Arttırma modülü, hem medya hem de arama hacmi için adım sayısını 30’a çıkarır ve kademeyi ikiye katlar. Sonuç olarak, telefonunuzda çok daha hassas kontrol elde edersiniz.

6. iOS11.x Emoji

Android’de en yeni iOS emojilerini mi almak istiyorsunuz? Magisk için iOS11.1 Emoji modülü, bunu yapmanın en hızlı ve en kolay yoludur. Sadece Magisk Manager uygulamasını kullanarak yükleyin ve bir yeniden başlatma üzerine Google’ın emojisinden kurtulacaksınız. Ve eğer orijinal emojisine geri dönmek istersen, onu kaldır. Güncellemeler için mevcut modüllere göz atın – daha yeni iOS sürümlerinden en son karakterler düzenli olarak eklenir.

7. YouTube Vanced

YouTube uygulamasının bu değiştirilmiş sürümü, arka planda oynatma desteği de dahil olmak üzere çok sayıda talep edilen özellik sunar. Ayrıca video çözünürlüğü sınırlarını geçersiz kılabilir, çimdik-zoom hareketini kullanabilir ve tekrarlanan videoları otomatik olarak oynatabilirsiniz. Uygulama standart ve karanlık temalı sürümlerde mevcuttur.

8. CloudflareDNS4Magisk

Üçüncü taraf bir DNS hizmetini kullanmanın ve Cloudflare DNS’yi özel olarak kullanmanın birçok mükemmel gizlilik avantajını kullanmanın birçok iyi nedeni vardır.

Ancak, Android’deki DNS ayarlarını düzenlemek bu kadar uygun değil. Yöntem genellikle işletim sisteminin bir sürümden diğerine değişir. CloudflareDNS4Magisk modülünü kurmak çok daha kolay. Tüm mobil verileriniz ve Wi-Fi trafiği ücretsiz Cloudflare hizmeti aracılığıyla değiştirillir.

9. Nova ve GoogleNow Companion

Nova alabileceğiniz en iyi Android başlatıcısı. Hızlı, özelliklerle dolu, bloattan yoksun ve herhangi bir cihaza yeni Android görünümü ve hissi veriyor. Nova modülü, telefonunuzu varsayılan başlatıcısını değiştirerek sistemsiz bir uygulama olarak yüklemenizi sağlar.

Ek Google Now işlevi, ana ekranınızdan doğrudan Google’dan en son özet akışınıza ve bilgilerinize erişmek için hızlıca kaydırmanızı sağlar.

10. Xposed Framework

Magisk’ten önce, telefonunuzda modülleri çalıştırmanın ortak yolu Xposed Framework’dü. Telefonuna root atmanın en büyük sebepleri arasındaydı ve tek bir uygulamada yüzlerce sistem ince ayarı barındıran eşsiz GravityBox modunu çalıştırmanızı sağlardı.

Neyse ki, Magisk için bir Xposed modülü var ve bazı yönlerden orijinalinden daha iyi. Sistemsizdir, bu nedenle bir uygulamanın müdahalesi değildir. Sorunlara neden olma olasılığı daha düşüktür ve Android işletim sistemi güncellemelerini de engellememelidir.

Magisk İle Daha Çok Android Modülünün Kilidini Açın
Magisk telefonunuzu rootlamak için harika bir yoldur. Bu hızlı ve güvenlik bağımlı uygulamalarla etkileşime girmez. Ve modüllerin varlığı size köklenme için anında fayda sağlar.

Xaged modülünü Magisk için kullanmaya karar verirseniz, denemek için daha da eğlenceli ayarlamalar yapabilirsiniz.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top