Ne Nedir ?

Tüm Hacker Grupları Türkiyede Olanlar

İnternetin ve bilgisayarın tamamen hayatımıza girmesiyle, hayatımızın her yerinde olduğu gibi bu mecrada da korsanlar ve grupları oluştu. Devasa internet dünyasında, açıkları bularak, bu açıkları amaçları uğrunda değiştiren kişilere internet korsanları, yani hackerlar deniyor. Türkiye’de de bir çok hacker ve hacker grubu bulunuyor. Hatta o kadar başarılılar ki, Dünya’da en çok bilinen hacker gruplarından bir kaçı Türk gruplardan oluşuyor. Bu yazımızda da Türkiye’deki Tüm Hacker Grupları’nı inceleyeceğiz.

Mutlaka, Türk hacker gruplarından birinin “Şu siteyi hacklediler!” gibi haberlerini görmüşsünüzdür. Peki hiç düşündünüz mü, Türkiye kaç hacker grubu var? Yazımızda bu sorunun cevabını öğreneceğiz. Hemen başlayalım!

1) Redhack

1997 yılında kurulan RedHack, Marksist ve Sosyalist bir görüşle internet alemine giriş yaptı. 2012’de Ankara Emniyet’inin web sitesini çökerterek gündeme oturmayı başaran RedHack, Gezi Parkı olayları döneminde çok büyük ses getirerek, tüm Türkiye tarafından ve Dünya tarafından tanınmış oldu. Dünya’nın en büyük hacker gruplarından biri olan Anonymous ile beraber çalıştıkları zamanlar olmuştur.

“Hak yersen Hack Yersin” sözü bu gruptan çıkmıştır.

red hack

2) Ayyıldız Team

Kendilerini vatansever olarak ilan eden Ayyıldız Team Hacker Grubu, 2002 yılından bu yana, bir çok Türk karışıtı siteleri ve sosyal medya hesaplarını hacklemiştir. RedHack ve Anonymous gibi büyük hacker grupları ile savaş halindedirler. Hackledikleri sitelere Türk bayrağı koyup, mehter marşı çaldırırlar.

ayyıldız team logo

3) Anonymous Türkiye

En büyük hack gruplarından olan Anonymous’un Türkiye kolu olan Anonymous Türkiye, gezi parkı olaylarıyla sesini tüm Türkiye’ye duyurmayı başarmıştır. Tüm Dünya’da hizmet veren Anonymous, ülkelerdeki siyasi karışıklıkları ve haksızlıkları düzeltmek amacıyla çalışırlar.

anonymous

4) Türk Güvenliği

2009 yılında kurulan Türk Güvenliği, diğer hacker gruplarıyla pek alakadar değillerdir, ayrıca herhangi bir siyasi görüşü desteklemezler. FBI, Nato, Interpol gibi büyük kuruluşların sitelerini hackleyerek isimlerini Dünya’ya duyurmuşlardır. Diğer grupların aksine daha alaycı bir tavır sergilerler.

türk güvenliği

5) TürkHackTeam

2002 yılında kurulan TurkHackTeam, Atatürkçü ve Milliyetçi bir görüşü benimsemişlerdir. Bilgilerini başkaları ile paylaşmak amacıyla bir forum sitesi kurmuşlar ancak, bir çok kişi tarafından ” Gereksiz ve işlevsiz” olarak görülmüştür.

türk hack team

6) Cyber Warrior

2001 yılında kurulan Cyber Warrior, ahlaki değerlere zarar veren kişilere karşı mücadele ettiklerini belirtirler. Satanist ve Pornografik içerik bulunan web sitelerini hacklerler. Son yıllarda bu konularda yasaklar devlet tarafından konulduğu için, artık çok fazla etkinlikleri bulunmuyor.

Tabii ki ülkemizde daha birçok hacker grubu bulunuyor, ancak Türkiye genelinde adı bilinen ve Dünya’ya da kendini duyurabilmiş grupları bu yazımızda inceledik. Sizin bildiğiniz hacker grubu var mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top