Oyunlar

Türk Yapımı 5 Oyun Güncel Yeni Oyunlar 2019

Dünya üzerinde birçok bilgisayar oyunu ve oyuncusu bulunuyor. Ancak oynadığımız oyunların neredeyse hepsi yabancılar tarafından üretilmiş oyunlar oluyor. Aslında bazı popüler oyunları zamanında biz ürettik ve günümüzde de üretmeye devam ediyoruz. Bu yazımızda bizi gururlandırmayı başarmış, tüm Dünya tarafından bilinen ve oynanan Türk Yapımı 5 oyunu inceleyeceğiz.

Başlamadan önce, Türk milleti olarak, oyun oynama ve üretme konusunda diğer ülkelerden birçok konuda daha iyi olduğumuzu belirtmemizde fayda var. Birazdan “Oha! Bu oyunları biz mi ürettik?” diyeceğiniz oyunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Biraz da gururlanacaksınız tabii ki 🙂Tabii ki sadece 5 tane Türk yapımı popüler oyun bulunmuyor. Binlerce Türk yapımı oyun ve onlarca popüler oyunumuz bulunuyor. Ancak bu yazıda en popüler olan 5 tanesini sizlerle paylaşacağız. Hemen başlayalım!

Mount & Blade

Listemize Türk yapımları içinde kral olarak görülen oyun olan Mount&Blade serisi ile başlamak istedim. Bu gördüğünüz oyun, tüm Dünya’da yankı uyandırmayı başarmıştır ve TaleWorlds isimli firma tarafından üretilmiştir. TaleWorlds Ankara merkezli bir oyun firmasıdır. Yani oyunumuz %100 Türk yapımıdır. Mount&Blade serisinde 4 oyun bulunmaktadır. Eğer ki şimdiye kadar bu oyunu hiç oynamadıysanız kendinize gamer demeyin.

Bannerlord
Mount&Blade II Bannerlord

Crysis – FarCry

Evet şaşırdınız. Ancak burada biraz pürüz bulunuyor. Crysis ve FarCry, Alman merkezli bir firma olan CryTek tarafından üretilen bir oyundur. Ancak firmanın kurucuları ve sahipleri 3 Türk kardeştir. Crysis’te bu firma tarafından üretildiği için Türk yapımı bir oyun diyebiliriz. Ayrıca FarCry serisi de aynı firmadan çıkmadır, ki buna da aynı şeyi söyleyebiliriz.

Crysis 3
Crysis 3

Zula

%100 Türk yapımı MMOFPS oyunu olarak piyasa sürülen bir online oyundur. Lokum Games tarafından dağıtımı yapılan oyun, geçtiğimiz aylarda yurt dışına açılarak Dünya tarafından tanınan bir oyun haline gelmiştir. İsterseniz bugün Steam’den veya web sitesinden indirerek oynayabilirsiniz.

Zula
Zula

Kabus 22

2006 yılında tüm Dünya’da yayımlanmış olan Kabus 22, %100 Türk yapımı +18 Korku oyunudur. O yıllarda bilgisayar sahibi olmuş iseniz, bu oyunu mutlaka oynamışsınızdır. Oynamadıysanız, eskide olsa bu oyunu mutlaka oynamalısınız.

Kabus 22
Kabus 22

(Bonus) Online Kafa Topu Serisi

Mobil platformlarda oynanan ve İzmo Bilişim tarafından piyasaya sürülen Kafa Topu oyunları, Türk yapımı olarak Dünya’da büyük bir yankı uyandırmayı başardı. Mobil sektörün gün geçtikçe daha çok kişiye erişmesiyle yapımcılar mobil oyunlara da ağırlık vermeye başladılar. Bunun güzel bir örneği olan Kafa Topunu eminim bir kere olsun oynamışsınızdır.

kafa topu

Bakmadan Geçme!  Meraklılarına! 3 Oyun Yapma Programı

Yazımızın sonuna geldik.  Listede paylaştığımız oyunların dışında bir çok Türk yapımı oyun tabii ki bulunuyor. Şu listede olsaydı daha iyi olurdu dediğiniz bir oyun var mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum yazarak belirtmeyi unutmayın!

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top