Program İndir & İnceleme

Ücretsiz CD/DVD Yazma Programı

Bu yazıda en iyi 10 CD/DVD yazma programını listeleyeceğiz. Windows için en iyi 10 ücretsiz CD/DVD yazma programı: resimlerinizi, ses dosyalarınızı veya videolarınızı bilgisayarınızdan boş bir DVD’ye veya CD’ye kopyalamak istediğinizde, yazma işlemini yapar.

Burning, dosyaları doğrudan PC’nizden veya dizüstü bilgisayarınızdan bir CD’ye aktarmanın basit bir yoludur. Aslında yaptığımız boş CD’ye yazmak, fakat CD yazıcısı bilgileri kayıt CD’lerine gerçekten yaktığı için, DVD veya CD‘yi “yakıyoruz” (burning) diyoruz.
Dosyalarınızı depolamak için gittikçe kapasitesi artan USB sürücülerin ve akıllı telefonların ortaya çıkmasına rağmen, birçok kişi hala müzik, görüntü ve özellikle filmleri boş DVD’lere yazmayı tercih edebilir.

Bununla birlikte, DVD’nin gerçekten dikkatsiz bir şey olmadıkça çok az bozulma şansı vardır, bu da dosyalarınızın silinmemesi ya da bozulmaması anlamına gelir, bu nedenle DVD’lere yazmak, depolama için daha iyi bir seçenek olabilir.

1. BurnAware Free

BurnAware Free

DVD yazma için bu ücretsiz yazılım, basit bir kullanıcı arayüzü ile birlikte geliyor ve temel yazma işlemleri sunuyor. Bununla birlikte, CD, DVD, Blu-Ray medya vb. dahil olmak üzere çok çeşitli disk veri depolamayı destekleyebilir.

Yazılım ayrıca DVD veya CD’nizin başarılı bir şekilde yazılımış olup olmadığını kontrol etmek için doğrulama sağlar, dosyalarınız için dosya kopyalama ve oluşturma ile birlikte yedekleme sunar. Tek eksiği, yalnızca kişisel kullanım için ücretsiz olması ticari kullanım için ücretli olmasıdır. Aksi takdirde, DVD ve CD yazmak için harika ve basit bir yazılımdır.

2. Free CD DVD Burner

Free CD DVD Burner

Bu tamamen ücretsiz yazılım, yeni başlayanlar için bile kullanımı son derece kolaydır. Yeni görüntü dosyaları oluşturmak için ISO görüntülerini de destekler. Sürükle ve bırak seçeneği etkinleştirilmiş olduğundan, DVD’ye yakılmasını istediğiniz dosyaları seçerken birçok görevi manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekmez.

Free CD DVD Burner ayrıca WMA, WAV, MP3 vb. gibi çeşitli ses dosyası formatlarını destekler ve Windows ile uyumludur.

3. CD Burner XP

CD Burner XP

Temiz bir arayüzle, bu yazılım birkaç çeşit diski yazmanıza, parçalar arasında boşluklu ses CD’lerini veya tercih ederseniz boşluk bırakmadan seçmenizi sağlar. Yazılım bir çoklu dil desteği ile birlikte gelir. İngilizce dili dışında bir dil ile çalışmak isteyen ya da İngilizce bilmeyen kullanıcılar arasında daha popüler hale gelen bir arayüze sahip. En havalı kısım, bu yazılımın tüm Windows sürümleriyle, XP’den Vista’ya ve en son Windows 10’a mükemmel uyumlu olmasıdır. Görüntü dosyaları söz konusu olduğunda sadece ISO formatı ile çalışabilir, bu yüzden birçok kullanıcı için bir aranan program olabilir.

4. Burn4Free

Burn4Free

Bu ücretsiz yazılım, dosyaları seçmek ve aktarmak için bir tıklamanız gereken tıklama sayısını azaltarak daha kısa ve daha hızlı yazma işlemini gerçekleştirir. Tercih ettiğiniz düzeni seçmenizi sağlar, baskı derleme için renkli ve diğer seçenekler ve tamamen ücretsiz çevrimiçi yükseltmeler sunuyor. Burn4Free, kullanıcıya DVD’yi yazmanın dört yolunu sunar: sürükle ve bırak, explorer’dan sağ tıklama, dahili ekleme penceresi, pencereyi hareket ettirme; böylece kullanıcı, hangi yöntemle rahat olduğunu seçebilir. Bu yazılım aynı zamanda çoklu dil arayüzü sunuyor.

5. Free Video to DVD Converter

Free Video to DVD Converter

Bu yazılım, video dosyalarının ve filmlerin yazmasını kolaylaştırmak için birçok video formatını destekler. Tercih edilen renkler, yazı tipleri ve daha birçok seçenek ile kullanıcının kendi menüsünü ayarlamasına izin verilir.
Bu kişiselleştirme, programı kullandıkları yazılımla kişiselleştirilmiş bir deneyime sahip olmak isteyen kullanıcılar arasında oldukça popüler hale getiriyor. Bir diğer eksik özellik, veriyi yazmadan önce önizleme seçeneğinin olmaması olabilir, ancak arabirim anlaşılması ve izlenmesi için yeterince basit olduğundan, kullanıcının, sonuçları doğru bir şekilde tahmin etmesi ve önizleme eksikliği nedeniyle çok fazla rahatsız olmaması muhtemeldir.

6. AiseeSoft DVD Creator

AiseeSoft DVD Creator

Bu yazılım, kullanıcının deneyimlemesi için deneme süresine sahiptir, beğenirseniz devam edebilir ve tam sürüm yazılımını satın alabilirsiniz. Yazılımın kendisi, hızlı ve temiz yazma özelliklerinin yanı sıra, bir dizi gelişmiş video ve görüntü düzenleme araçları da sunar. Kullanıcı, istedikleri video klibinin parçalarını çekebilir, bir segmenti diğeriyle birleştirebilir, ses ve parlaklığı ayarlayabilir ve bunlar
diğer birçok özellik ile birlikte gelir.

7. Ashampoo Burning Studio Free

Ashampoo Burning Studio Free

Ashampoo Burning Studio, CD ve DVD’lerinizi yazmak için etkili ve temiz bir programdır. Sağlanan açılış ekranı, Ashampoo’nun sunduğu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmenizi ve bunun için nasıl kayıt yaptırmanız gerektiğini gösterir. Arayüz basittir ve bunları kullanmaya çalıştığınızda işe yaramayacak gelişmiş araçlar sunma iddiasında değildir. Pek çok özelliği vaat eden ama hiçbir şey sunamayan diğer yazılımlarda olduğu gibi. Yazılım ayrıca dosyalarınızın parola korumalı kayıtlarını ve yedeklerini de oluşturabilir. Ancak bazı kullanıcılar ISO görüntü dosyaları oluşturma konusunda yetersiz kaldıklarından şikayet ediyorlar, bu yüzden iso görüntüleri yazmak istiyorsanız, bu sizin için uygun olmayabilir ancak video ve film yakmak için Ashampoo özellikle iyi.

8. ImgBurn

ImgBurn

ImgBurn, hemen hemen tüm formatlardaki video dosyalarını, hatta pahalı yazılımlarla uyumsuz olanları bile yazabilir. Basit bir arayüzle birlikte gelir ancak gelişmiş seçenekler sunar. Yeni başlayanlara ve aynı zamanda ses ve video yazma işleminden daha fazlasını sağlayan araçlara ihtiyaç duyanlara hizmet verir. Gelişmiş seçenekler arayanlara çeşitli özel ayarlar sunulur, ancak başlangıç seviyesindeki kullanıcılara görüntülenmez.

Özellikle ne aradığınızı biliyorsanız, bu seçenekler son derece ayrıntılı ve kullanımı kolaydır. Sunulan yardım kılavuzları mükemmeldir ve anlaşılması kolaydır ve topluluk forumu her zaman aktiftir ve yanıt vermek için bu yazılımı daha da iyi hale getirir. En iyi bölüm yazılım tamamen ücretsizdir!

9. InfraRecorder

InfraRecorder

BurnAware kadar güzel görünümlü bir arayüz ile gelmiyor ve ayırca Blu-Ray medyayı desteklemiyor olsa da, bu denemeye değer bir yazılımdır. InfraRecorder sağlam ve güvenilir performans, en az kullanıcı çökme deneyimi ve çift katmanlı disk yazma özelliği sunar. Arayüz temel ve kafa karıştırıcı değil, özellikle yeni başlayanlar veya düzenleme, diğer karmaşık seçenekler olmaksızın ses, görüntü ve video yazmak isteyen kullanıcılar için iyi bir özellik. InfraRecorder’ı önyüklenebilir ve yeniden yazılabilir diskler yazmak ve kolayca ses ve video DVD‘leri oluşturmak için kullanabilirsiniz. InfraRecorder buradaki en iyi DVD yazma yazılımı değil ama ücretsiz ve iyi performans gösterir, bu yüzden temel yazma işlevlerini istiyorsanız, bunu deneyebilirsiniz

10. WonderShare DVD Creator

WonderShare DVD Creator

Bu program, DVD’leri kolayca yazmak ve ses, görüntü ve video dosyalarını yazmadan önce düzenlemek için mükemmeldir. Wondershare, dosya kırpma resimlerinizle büyük ölçekte deneme yapmanıza ve bunları yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır.
Video kliplerin parlaklık ve doygunluk düzeyini düzenleyin, istediğiniz yazı tipi ve stildeki videolara filigran ve etiket ekleyin. Dahili Düzenleyiciyi, Videoları rötuş yapmak için kullanabilir. Çok çeşitli şablonlar arasından seçim yapabilir ve DVD menünüz için sunulan çerçeveleri ve düğmeleri kolayca özelleştirebilirsiniz.

Menü için arka plan müziği ve resimler de ekleyebilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde takılması ve gerçekleştirilmesi kolaydır. Bir eksikliği, Windows 8 ile uyumlu olmaması olabilir ve başka bir eksiklik kendi şablonunuzu oluşturduktan sonra, verilenler arasında saklamanıza izin verilmez. Ancak, bunlar küçük eksiklikler ve çoğu kullanıcı yazılımdan memnun. Temel olarak, WonderShare DVD yazma ve düzenleme için benzersiz bir özelleştirilmiş deneyim sunar.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top