İnternet & Sosyal Medya

Whatsapp Hesabı Nasıl Silinir? Basit Yoldan Detaylı

Bazı durumlarda sosyal medya hesaplarımızı silmemiz gerekebilir. Bu gibi durumlarda ne gibi işlemler yapacağımızı bilemeyiz ve yolumuzu bulamayız. Her hangi bir sebepten ötürü Whatsapp hesabınızı silmek isteyebilirsiniz.

Whatsapp Hesabını Silince

İlk olarak unutmamanız gereken bir şey var: Hesabı silmenin geri dönüşü yoktur. Hesabınızı kaldırdığınızda kayıtlı olduğunuz gruplar, tüm mesajlarınız, whatsapp’ta kayıtlı olan tüm belgeleriniz, resimleriniz, videolarınız, ses dosyalarınız ve yedekleriniz sonsuza kadar silinecek. Ayrıca hesabınızı sildikten sonra numaranıza kayıtlı bir whatsapp hesabı olmayacağı için tüm arkadaşlarınızın wp rehberinden kaybolacaksınız. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak silmekte kararlıysanız, iki paragraf aşağıya inerek işlemleri uygulayın. Biz uyaralım da, sonra neden sildim demeyin 🙂

Whatsapp Hesabı Silme İşlemleri

Whatsappp hesabı silmek oldukça basit bir işlemdir. 3 dakika içinde hesabınızı tamamen silmiş olacaksınız. IOS ve Android’de aynı işlemler uygulanmaktadır, bir farklılık bulunmamaktadır.

  1. Uygulamayı Açın
  2. Android Kullanıyorsanız sağ üst köşeden, IOS kullanıyorsanız sağ alt köşeden ayarlar bölümüne girin.
  3. Açılan sayfada Hesap sekmesine girin.
  4. En aşağıda bulunan Hesabımı Sil butonuna tıklayın.
  5. Açılan sayfada hesaba ait olan telefon numarasını girmenizi isteyecek. Ayrıca ekranın başında yine uyarılar bulunuyor olacak.
  6. Numaranızı yazın ve hesabımı sil tuşuna basın.
  7. Tebrikler! Hesabınızı sildiniz.
Whatsapp Hesap Silme
Whatsaapp Hesap Silme Ekranı

Bu 7 adımın sonunda hesabınız kalıcı olarak, geri döndürülemez bir şekilde silinmiş olacaktır. Ayrıca belirtelim, yeni bir numara aldıysanız ve bu yüzden silmek istiyorsanız, hesabınızı silmenize gerek yok. Numara taşıma işlemiyle tüm bilgilerinizi başka bir numaraya taşıyabilirsiniz.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top