Donanım & Arıza

“Windows Failed To Start” Hatası Kesin Çözümü

Windows 7 ve windows 8 işletim sistemlerinde sistem çekirdeğinde bulunan dosyaların zarar görmesiyle birlikte yukardaki hatayı alabilirsiniz. Bilgisayarınızı açtığınızda siyah ekranda karşılaştığınız hata; “Windows failed to start. arecent hardware or sofware change might be the cause. to fix the problem ” şeklinde devam eder.

Hatanın çözümüyle alakalı birçok sayfada farklı yöntemler sunulmaktadır. Bu hataların çoğu amaca yönelik olmamakla birlikte hatayı gidermenizi daha da zorlaştırmaktadır. Hatayla karşılaştığınız zaman aşağıdaki işlemleri uygulamanız yeterlidir.

Reklamlar

Bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna basılı tutarak “Gelişmiş önyükleme seçeneklerine” giriş yapın.

Ekrana girdiğinizde aşağıdaki gibi menülerle karşılaşacaksınız.

güvenli mod

Öncelikle Bilinen son iyi yapılandırma seçeneğine gelerek bilgisayarınızı açmaya çalışın. Eğer son yüklemiş olduğunuz programlardan kaynaklı olarak bu hatayla karşılaşıyorsanız bu şekilde windows normal olarak açılacaktır. Eğer hala sorunu gideremediyseniz.

Bilgisayarınızda tek bir işletim sistemi varsa, basın ve bilgisayarınız yeniden başlatılırken F8 tuşunu basılı tutun. Windows logosu görüntülenmeden önce F8 tuşuna basın gerekir. Windows logosu görünürse, Windows oturum açma istemi görününceye kadar beklemeniz ve sonra kapatmak ve bilgisayarınızı yeniden başlatmayı yeniden denemeniz gerekir.
Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa, onarmak ve ardından basılı F8istediğiniz işletim sistemini vurgulamak için ok tuşlarını kullanın.Gelişmiş Önyükleme seçenekleri ekranında Bilgisayarınızı onarın’ ı vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve Enter tuşuna basın.Bir klavye düzeni seçin ve İleri’ yi tıklatın.Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsünde, Başlangıç Onarma’ yı tıklatın ve ardından açık ekran yönergelerini izleyin.

Alternatif Yöntem

Güvenli mod ile başlatıp sorunu çözmeye çalışacağız.

1.Öncelikle Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bilgisayar açılırken f8 tuşuna basıp bilgisayarı güvenli mod’da başlatın.

2. Bilgisayar açıldığında cmd’yi açıp sfc/ SCANNOW yazıp enter’a tıklayınız. Ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Tüm dosyalar taranacak ve hata giderilecektir.

Hala sorunu gideremediyseniz yorum atarsanız tekrar yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Click to comment

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 Web Sitesi üzerinde yayınlanan tüm içerikler www.ogzblg.com sitesine aittir. Toplist 25

To Top